Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Waszym zdaniem

„Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie” – jak twierdzi Andrzej Sapkowski. Dobre pierwsze wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej jest szczególnie ważne i może rzutować na wynik rekrutacji. Zobacz jak się zachować podczas spotkania, żeby wypaść jak najlepiej w oczach przyszłego pracodawcy.

1. Bądź punktualny
Nie zrobisz dobrego pierwszego wrażenia kiedy przyjdziesz na spotkanie spóźniony. Pamiętaj, że w takiej sytuacji lepiej być 10 minut przed czasem niż 2 minuty spóźnionym. Jeśli wydarzyło się coś nieoczekiwanego, co uniemożliwi Ci dotarcie na czas, najlepiej zadzwoń i poinformuj o swoim spóźnieniu firmę.

2. Zadbaj o odpowiedni ubiór
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej ubiór ma kluczowe znaczenie. Najlepiej już dzień wcześniej zastanowić się, jak się ubrać, aby wyglądać jak najbardziej profesjonalnie. Pamiętaj, że lepiej wybrać strój zbyt niż za mało – elegancki.

3. Pokaż pewność siebie
To oczywiste, że rozmowa kwalifikacyjna może być dla Ciebie stresujące. Nie daj jednak tego po sobie poznać i wejdź na spotkanie pewnym krokiem, zachowując kontakt wzrokowy z osobą rekrutującą.

4. Uścisk dłoni
Uścisk dłoni może powiedzieć o człowieku naprawdę dużo. Słaby uścisk dłoni daje obraz osoby nieśmiałej, zagubionej i niepewnej, natomiast zbyt mocny uścisk może wskazać na osoby nerwowe i gwałtowne. Odpowiedni uścisk dłoni powinien trwać od 3 do maksymalnie 5 sekund i być zdecydowany i pewny. Nie wiesz czy powinieneś pierwszy wyciągnąć rękę? Nie rób tego. W sytuacjach zawodowych osoba zajmująca wyższe stanowisko powinna jako pierwsza wyciągnąć rękę. Jeśli pracodawca na spotkaniu rekrutacyjnym nie robi tego jako pierwszy – Ty również nie wyciągaj swojej dłoni.

5. Kontakt wzrokowy
Utrzymanie kontaktu wzrokowego z rekruterem podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest niezwykle ważne. Kiedy będziesz unikał wzrokiem rozmówcę, patrząc w okno czy rozglądając się po pomieszczeniu, pokażesz, że jesteś niepewny i zestresowany. Utrzymanie kontaktu wzrokowego będzie sygnałem, że słuchasz swojego rozmówcy i angażujesz się w konwersację.

6. Zachowaj odpowiednią pozycję ciała
Unikaj garbienia się, skrzyżowania rąk na klatce piersiowej czy splatania ich na brzuchu. Taka postawa może świadczyć o odczuwaniu strachu albo wrogim nastawieniu. Postaraj się zachować więc neutralną pozycję ciała. Pamiętaj również, żeby nie unosić swojej głowy zbyt wysoko, gdyż może to zostać odebrane jako wyraz arogancji.

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS