Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Kultura Koncerty - relacje

W dniach 16-18 czerwca Sulęcin przemienił się w bajkową krainę. To za sprawą Dni Sulęcina. Świętowanie rozpoczęła impreza taneczna „Piątek to dopiero początek” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, którą poprowadził DJ Adam.

Piknik dla najmłodszych
W sobotę już od godziny 12.00 Park Miejski opanowały wróżki, księżniczki, rycerze i wiele innych bajkowych postaci. Urząd Miejski wraz z Sulęcińskim Ośrodkiem Kultury zorganizowali dla mieszkańców Sulęcina i okolic wiele atrakcji. W parku można było pobawić się na Festynie Rodzinnym. Każde przebrane dziecko dostało słodki upominek. W parku można było wziąć udział w rodzinnym biegu, odwiedzić wszystkie ukryte w parku stoiska, zebrać wszystkie literki na zakończenie wziąć udział w losowaniu nagród. Można było również posilić się na stoiskach sołectw. W tym roku wystawiły się sołectwa: Żubrów, Miechów, Trzemeszno lubuskie, Grochowo, Drogomin. Nie mogło zabraknąć dmuchańców dla najmłodszych, a było ich aż 7. Po terenie parku spacerowały leśne duszki, na szczudłach, Olaf z Krainy Lodu oraz Minionek, z którymi można było zrobić sobie zdjęcie. Można było również popuszczać wielkie bańki mydlane, pomalować na sterczu, zrobić kolorowe warkoczyki, wyjść z pomalowaną twarzą oraz uczestniczyć w warsztatach tworzenia przypinek lub magnesów. Nie zabrakło tez zaprzyjaźnionego Marcina Ciężkiego, który wraz z Anną Łaniewską wystawił spektakl dla dzieci „Ala Mądrala na tropie szalonego profesora”. Przy stoisku Sulęcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się również turniej szachowy o Puchar Burmistrza Sulęcina. W godzinach wieczornych odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Ilustracja z mojej ulubionej bajki” oraz losowanie nagród w tym vouchera na rower.

Lokalne firmy zaprezentowały się na Dniach Sulęcina
W niedzielę od godziny 11.00 w parku odbyła się kolejna edycja „Sulęcin – Tu jestem!”, czyli prezentacja firm, instytucji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Sulęcin. Po oficjalnym otwarciu trzeciego dnia Dni Sulęcina wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzemesznie lubuskim, Nina Więckowicz z I LO im. Adama Mickiewicz oraz młodsza grupa młodych piosenkarzy ze Studia Piosenki SOK. Swoje umiejętności zaprezentowali też uczestnicy akrobatyki Fikołek, Zespołu TRANS oraz odbył się pokaz karate – szkoły Karola Buksztynowicza. Swoje stoiska przygotowali: PHU Pasiński, Nadleśnictwo Sulęcin, Bank Spółdzielczy w Ośnie lubuskim, Firma Leks Sp. z o.o., Zero Waste – Ewa Kaczmarek, Sammler Sp. z o.o., SP Trzemeszno lubuskie, I LO im. Adama Mickiewicza, Sulęciński Ośrodek Kultury, Firma MOLEX, Rękodzieło – Mateusz Strube, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Szkoła Języków Obcych THE BEST, SOSiR, Gospodarstwo pszczelarskie „Dutkowiak”, Pani Małgorzata Cerbin z pysznymi serami, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie, Pracownia Twórcza Czepirkowo, Akademia Piłkarska PAP Bosko. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie oraz 3 DSH RED ONE im. Cichociemnych ze Szczepu Sulęcin przygotowały gry i zabawy dla dzieci. Odbyła się też akcja charytatywna dla sulęcińskich dzieci – Natana Marczak oraz Kasi Wołoszko. Na stoisku była loteria fantowa, można było zakupić ciasto, lemoniadę, kawę i herbatę oraz zapoznać się z kosmetykami firmy MARY KAY. Podczas tej akcji udało się zebrać 5260,20 gr i 2 centy.

Strażacy zaprosili w swoje progi
Podczas gdy firmy wystawiały się w parku tuż obok na terenie Państwowej Straży Pożarnej odbył się Festyn Strażacki podczas którego można było zobaczyć pokaż pracy psa ratownika, uczestniczyć w pokazie reakcji rozgrzanego oleju na wodę, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, poruszać się w zadymionym pomieszczeniu, sprawdzić swoje umiejętności i siły podczas pokonywania toru przeszkód oraz operowania prądami wody, wziąć udział w rodzinnej rywalizacji w Firefighter Combat Challenge. Nie zabrakło też przejażdżki strażackim melexem.

Koncertowe zakończenie z Kombii
Po godzinie 15.30 Impreza przeniosła się do centrum miasta na Plac Czarnieckiego. Tam przybyłych gości przywitał włodarz naszego miasta – Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart i życzył udanej zabawy podczas ostatniego dnia imprezy. Wystąpiły solistki Studia Piosenki SOK oraz odbył się Festiwal Przedszkolaków podczas którego swoje umiejętności taneczne zaprezentowały przedszkolaki z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika, Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców oraz Przedszkola w Wędrzynie. Od godz. 18.30 odbyły się koncerty. Jako pierwszy wystąpił sulęciński zespół MAW2020, który obchodził jubileusz ich 50 lecia pracy scenicznej. Następnie wystąpiły SUPERMENKI. Na scenie pojawiła się BREVKA. Był to jej pierwszy występ sceniczny z nowym zespołem oraz promocja singla „Sam na sam”. Wisienką na podsumowanie Dni Sulęcina był koncert zespołu KOMBII. Podczas wieczornych koncertów nie zabrakło strefy gastronomicznej oraz dmuchańców dla dzieci. Po zakończonej imprezie sulęcinianie, którzy tłumnie przybyli, aby razem świętować, rozeszli się bezpiecznie do domów.

KP


fot. A. Pawlik

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS