Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Tegoroczne obchody Dni Sulęcina i 777-lecie uzyskania w 1244 roku przez Sulęcin praw miejskich zostały zainaugurowane 25 czerwca na rynku. W scenerii wystawy wielkoformatowej pod nazwą „Siedem wieków Sulęcina” ustawionej przy fontannie dobrosąsiedztwa obchody otworzył Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart.

Wieczorem w krajobrazie Domu Joannitów i murów obronnych odbyło się spotkanie organizatora i pomysłodawcy wystawy Waldemara Handzlewicza z sympatykami przeszłości miasta i regionalistami. Kilkudziesięciominutową rozmowę o naszej historii, wydarzeniach i mieszkańcach podsumowany został multimedialnym filmem dokumentalnym o Sulęcinie, którego autorem jest Waldemar Handzlewicz.

Pierwszy dzień obchodów zakończyła projekcja filmu „Brzdąc”, w którym główną rolę zagrał Charlie Chaplin. Przedstawione filmy były nieme i podkład muzyczny wykonał na żywo zaproszony do udziału w obchodach zespół „Czerwie”. W tym roku organizatorzy Dni Sulęcina odbiegli od stereotypowego świętowania w rynku i na Winnej Górze.

Drugi dzień obchodów prawie w całości odbył się w parku miejskim. W godzinach porannych nad jeziorem ostrowskim przeprowadzono zawody wędkarskie o puchar burmistrza Sulęcina, w których zdecydowanie wygrała drużyna wędkarzy z zaprzyjaźnionego miasta Nowego Tomyśla. W holu sali widowiskowej szesnastu sympatyków szachów wzięło udział w turnieju szachowym o Puchar Burmistrza Sulęcina. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Sebastian Matul z Choszczna, który uzyskał 14,5 punktów. W parku miejskim zaprezentowały swoje stoiska stowarzyszenia, szkoły, sołectwa z gminy Sulęcin, instytucje i firmy. Przy kontenerze kultury odbył się Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolaków.

Wystąpili soliści Studia Piosenki Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, orkiestra dęta z Babimostu, zespół MAW 2020 oraz Marcin Życzyńki „Evis.pl”. Mieszkańcy wzięli udział w malowaniu panoramy Sulęcina, mogli obejrzeć wystawę „Sulęcińskie kobiety”, jak również wpisać się do księgi pamiątkowej kapsuły czasu lub przesłać życzenia potomnym rejestrowane kamerą video. W godzinach wieczornych na placu „Pod lipą” wystąpił zespół Neons.

Dzień trzeci obchodów otworzył turniej piłkarski w kategorii młodzików o puchar Burmistrza Sulęcina, który odbył się na stadionie miejskim im. Stanisława Ożoga. Współorganizatorem turnieju był Miejski Klub Sportowy „Stal” Sulęcin. W zawodach wzięły udział drużyny z Torzymia i Sulęcina. W ogólnej punktacji I miejsce zajęła drużyna PAP Bosko I, II miejsce UKS Torzym, III miejsce Stal Sulęcin i IV miejsce PAP Bosko II. Indywidualne nagrody otrzymali: Szymon Nader najlepszy bramkarz i Jakub Janicki najlepszy strzelec.

W tym samym czasie na rzece Postomi odbyły się również regaty, czyli spływ rzeką własnoręcznie wykonanych statków, łódek i łódeczek oraz wyścig gumowych kaczek. W godzinach popołudniowych w parku miejskim pojawiły się żywe rzeźby, cyrkowcy, ogromne kwiaty, żonglerzy, akrobaci, cykliści retro, bajkowa karuzela i baśniowy szczudlarz. Przeprowadzono konkurs z nagrodami, a sołectwa i szkoły zaprezentowały własne kulinaria i ciasta.

Powodzeniem cieszyła się również wystawa „Sulęcińskie kobiety”. Pokaz ujarzmiania ognia i zabawy z dziećmi zakończyły tegoroczne obchody Dni Sulęcina. W tym roku święto miasta przejdzie do historii pierwszego, które odbyło się w parku miejskim. Mieszkańcy wraz ze swoimi pociechami mieli okazję poznać jego walory, które stanowią idealną przestrzeń do organizowania podobnych większych imprez w cieniu drzew, szerokich alejek, zielonej trawy, różnorodnych krzewów, kwiatów i w kolorach mieniącej się wody z fontanny. Dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim frekwencja i uśmiechy na twarzach sulęcinian i gości przyjezdnych.

Maciek Barden

Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa