Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Za nami trzy dniowe święto wszystkich sulęcinian. W weekend 24-26 czerwca odbyły się Dni Sulęcina 2022, które obfitowały w liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców naszego miasta. Podczas tegorocznych obchodów zabrakło kultowego wyścigu kaczek oraz regat na Postomii, które zostały przełożone ze względu na okres lęgowy kaczek. Jednak i bez tych wydarzeń działo się w miniony weekend w Sulęcinie.

Wojskowo i muzycznie rozpoczęte świętowanie
Piątkowe obchody rozpoczęli żołnierze z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, którzy w ty samym czasie obchodzili 26. rocznicę utworzenia jednostki. Po Mszy Świętej w intencji 17. WBZ, nastąpił uroczysty apel wojskowy i przemarsz wojsk oraz pojazdów ulicami miasta. Wieczorem tego samego dnia odbył się niesamowity koncert poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu Jarosława Pikuły. Można było usłyszeć piosenki z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa, Raz, Dwa, Trzy, Marka Grechuty oraz ich własne utwory.

Dzień pełen wrażeń z wystawcami i zawodami na Dniach Sulęcina
Sobotni poranek przywitał nas już o godzinie 8.00. Nad jeziorem Ostrowskim odbyły się zawody wędkarskie o puchar Dni Sulęcina zorganizowane przez Koło Wędkarskie nr 1. Od godziny 11.00 można było zajrzeć do parku, który witał feerią kolorowych stoisk. W ten dzień stowarzyszenia, organizacje i firmy działające w Sulęcinie i okolicach przygotowały niespodzianki dla małych i dużych mieszkańców. Można było pobawić się z harcerzami z Hufca ZHP Sulęcin, pokopać piłkę z PAP Bosko, pograć w badmintona z Badminton4all, wypróbować symulatory wypadków z firmą Maszoński Logistic, rozwiązać zagadki w Nadleśnictwie Sulęcin, wykonać ekologiczne zadania z CZG12, pomalować twarz z Dziennym Domem Samopomocy, sprawdzić swoją sprawność z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, odwiedzić stoiska ZUS, Stihl Sulęcin, a także firmy Dom i Ogród oraz Banku Spółdzielczego w Ośnie lubuskim, poczytać bajki o Sulęcinie z Biblioteką Publiczną, nauczyć się języka ze Szkołą Języków Obcych The Best, poznać uroki parków z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, a także podziwiać pokaz rzemiosł dawnych i walk rycerskich przedstawionych przez grupę pokazyhistoryczne.pl.

Łyczek i De Mono w Sulęcinie
Swoje miasteczko wojskowe zaprezentowała też 17. WBZ. Na ich stoisku był tor wspinaczkowy, pokazy pojazdów wojskowych oraz pyszna wojskowa grochówka. Odbył się też pokaz zumby, tańca, karate i fitness. Na scenie zaprezentowały się solistki studia piosenki SOK. W między czasie odbyła się Msza Święta w intencji prof. Ryszarda Panfila oraz uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej profesora, która znajduje się w Sulęcińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wieczorem impreza przeniosła się na scenę główną znajdującą się na placu Czarnieckiego, gdzie na scenie zaprezentowali się Orkiestra Wojskowa ze Szczecina, Teraz My! – kabaret SOK oraz laureatki LKA. Sobotni wieczór uświetnili też za sprawą rockowych brzmień Łukasz Łyczkowski & 5 Rano. Wisienką na torcie sobotniego wieczoru był występ zespołu De Mono.

Niedziela pod znakiem miodu i tańca
W słoneczną niedzielę na sam początek trzeciego dnia imprez odbył się Turniej brydża sportowego o puchar burmistrza Sulęcina. Regaty na Postomii i wyścigi kaczek zostały przełożone na inny termin z powodu zasiedlenia tej części Postomii przed dwie rodziny kaczek. Od godziny 13.00 w parku odbywał się Festyn Rodzinny. Park przyodziany został w kolorowe kwiaty i pszczoły. W tym dniu 40-lcie działalności obchodziła firma Dutkowiak produkująca miody oraz inne przetwory z pyłków kwiatowych. Ten dzień upłynął pod hasłem Sulęcin – miasto miodem płynące. W parku oprócz stoika firmy Dutkowiak z pysznymi miodami, były stoiska naszych sołectw oraz animacje dla dzieci w wykonaniu grupy Marcina Ciężkiego. Urząd Gminy zorganizował również ścieżkę zadaniową z loterią i nagrodami. Dzieciaki też mogły skorzystać z aż 7 dmuchańców. Odbył się konkurs na najładniejszy ul. W między czasie na małej scenie na ul. Kilińskiego odbywał się pokaz tańca w wykonaniu zespołu tanecznego Trans, pokaz akrobacji z akrobatyka Fikołek oraz organizowany rokrocznie Festiwal Przedszkolaka. Na scenie zaprezentowały się przedszkola nr 1 i 2 z Sulęcina oraz przedszkole z Wędrzyna. O 19.00 odbyło się losowanie vouchera na rower.

KP


fot. A. Pawlik

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS