Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

W dniach 21-23.06 odbyły się tegoroczne Dni Sulęcina. W tym roku mieszkańcy naszej gminy świętowali przez trzy dni, w różnych miejscach naszego pięknego miasteczka: w Parku Miejskim, nad rzeką Postomią, w Sulęcińskim Ośrodku Kultury oraz na Placu Czarnieckiego.

Projekt imprezy sfinansowany został z Funduszy Europejskich – Fundusz Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla Programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Weekendowe działania rozpoczął klimatyczny koncert zespołu Trupięgi, który odbył się w Parku Miejskim przy Kontenerze Kultury. Poezja Leśmiana przyciągnęła do parku tłumy, a spotkanie było idealną okazją aby zespół mógł podziękować słuchaczom za wsparcie finansowe ich debiutanckiej płyty (zbiórka odbyła się na portalu odpalprojekt.pl).

W sobotę świętowanie rozpoczęło się od wycieczki rowerowej po Sulęcinie i okolicach, jej organizatorem była grupa rowerowa beCYKL.pl. Następnie w holu Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sulęcina, a na Stadionie Miejskim im. Stanisława Ożoga w Sulęcinie młodzi piłkarze wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej, współorganizowanym przez Stal Sulęcin oraz Parafialną Akademię Piłkarską Bosko.

Pozostałe atrakcje tego dnia przeniosły się po raz kolejny do naszego pięknego Parku Miejskiego. Tam od godziny 17:00 sporą popularnością cieszył się Piknik Rodzinny, podczas którego dzieci (i nie tylko!) mogły skorzystać z takich atrakcji jak: zabawy plastyczne w plenerze, bańkolandia, Akademia Karate Karola Buksztynowicza, wioska harcerska z 3 DSH Red One oraz warsztaty plecenia wianków świętojańskich ze Stowarzyszeniem Mam Pomysł. W trakcie trwania pikniku rozstrzygęliśmy również konkurs na Najpiękniejszy Wianek Świętojański.
O godzinie 18:00 rozpoczął się FSU Fest – Made in Sulęcin. Na plenerowej scenie przy Kontenerze Kultury wystąpili: grupa teatralna BA-JAGA, solistki Studia Piosenki SOK, Maciej Barden, zespół JuKaMa oraz Brevki.

Wieczorem, również w parku, wystąpił teatr z Gorzowa Wielkopolskiego – „Moje córki czarownice”. Widowisko teatralno-muzyczne wyreżyserował Marcin Ciężki, a wzbogacił je występ kwartetu smyczkowego oraz pokaz fire-show.
Ostatnim punktem naszych sobotnich atrakcji był Korowód Świętojański (z Parku Miejskiego nad rzekę Postomię), puszczanie wianków do wody, ognisko, pokaz fire-show w wykonaniu grupy Sagitta oraz wieczorna wycieczka rowerowa z beCYKL.

W niedzielę nasze aktywności przeniosły się nad rzekę Postomię, która stała się areną mistrzowskich zmagań – w południe odbyły się Regaty nad Postomią oraz pierwsza tego typu impreza w Sulęcinie – Wyścig Kaczek.

Na scenie na Placu Czarnieckiego jako pierwsze wystąpiły dzieci w ramach Festiwalu Przedszkolaków, a następnie soliści Studia Piosenki SOK oraz grupa kabaretowa „TERAZ MY”. Po godzinie 17:00 ogłosiliśmy wyniki oraz rozdaliśmy pamiątkowe dyplomy i nagrody we wszystkich konkursach, odbywających się w ramach tegorocznych Dni Sulęcina.

Tego dnia na scenie wystąpili: debiutujący zespół A l i v e, Late Nights, GOOSEBUMPS, Kasia Kowalska oraz Pesos Sax Fighter + DJ MAXX.

Dziękujemy, że byliście z nami! Dziękujemy również wszystkim tym, którzy współtworzyli z nami to wydarzenie.
To były jakże ciekawe, intensywne, ale i radosne trzy dni. Do zobaczenia na naszych kolejnych wydarzeniach!

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa