Media Expert Sulęcin
Media Expert Sulęcin
Media Expert Sulęcin
Media Expert Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Mają przywracać bicie serca tym, którym odmówiło ono posłuszeństwa. Nowoczesne defibrylatory trafią do każdej jednostki Policji w lubuskiem. Z inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów z lubuskiego urządzenia te będą już służyć potrzebującym w każdym z powiatów naszego regionu. To nowy standard i pierwsza taka sytuacja w Polsce. Lubuska Policja ma świecić przykładem i dać impuls do kontynuacji takich inicjatyw.

AED to automatyczny defibrylator zewnętrzny. Defibrylacja dosłownie oznacza zakończenie migotania komór. Jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą zwiększającą szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od utraty przytomności pozwala na przeżycie w 75 procentach przypadków. W wielu przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca możliwe jest przywrócenie prawidłowej akcji serca poprzez wczesną defibrylację. Po przyklejeniu do klatki piersiowej ofiary dwóch elektrod (pod prawym obojczykiem i na lewym boku poniżej serca) defibrylator sam wydaje instrukcje postępowania.
W Polsce w niektórych miastach wprowadza się powoli system szybkiego i pełnego dostępu do defibrylatorów. AED coraz częściej możemy spotkać w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe. Jednocześnie, ze względu na poręczny rozmiar nadaje się doskonale, jako wyposażenie służb ratowniczych i policji. Jego ideą jest więc łatwy i publiczny dostęp oraz prostota obsługi. Wszystko po to, aby nawet osoba nieprzeszkolona medycznie mogła go użyć i tym samym uratować ludzkie życie.

Dzięki inicjatywie Przewodniczących Zarządu NSZZ Policjantów woj. lubuskiego, podinsp. Sławomira Kostiuszko oraz mł. asp. Przemysława Matczaka, którzy wystąpili z wnioskiem do Funduszu Prewencyjnego PZU, możliwe było zaopatrzenie w ten sprzęt. 14 defibrylatorów o łącznej wartości 80 tys. zł. Trafi on zatem do wszystkich komend w lubuskiem. Podobnie jak urządzenia do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu- AlcoBlow, będą w miejscach ogólnodostępnych tak, aby każdy w razie potrzeby mógł z nich skorzystać. To pierwsza taka sytuacja w Polsce, gdzie każda jednostka będzie posiadać defibrylatory. Jak dodał podinsp. Sławomir Kostiuszko Bądźmy dumni z faktu, że w razie potrzeby posiadamy już taki sprzęt, który może uratować to co dla wszystkich jest najważniejsze- ludzkie życie.

Podczas przekazania byli wszyscy komendanci miejscy i powiatowi z regionu. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Helena Michalak powiedziała, że …rolą Policji jest nie tylko ściganie przestępców ale także szybka reakcja na sytuacje związane z ratowaniem życia. Codziennie spotykamy się z takimi zdarzeniami, gdzie liczy się każda sekunda. Dlatego chciałam podziękować inicjatorom tego przedsięwzięcia.

Z kolei Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zwrócił się słowami: … Niezwykle się cieszę, że obszar związany z ratowaniem życia ludzkiego jest coraz szerszy i bardziej profesjonalny. Dziękuję za pierwszą taką w Polsce inicjatywę. Mam nadzieję, że będą jak najrzadziej wykorzystywane ale bez wątpienia muszą one wyposażać takie instytucje jak Policja….

Zatem Lubuska Policja staje się pionierem takich działań w Polsce. Za kilka dni urządzenia te będą już dostępne dla wszystkich. Oby sięgano po nie jak najrzadziej. Niemniej inicjatywa ta jest niezwykle cenna.

Opracował: nadkom. Marcin Maludy
Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin