Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Choć pogoda za oknem na to nie wskazuje, astronomicznie mamy zimę. Na drogach powiatu sulęcińskiego liczących łącznie 308 kilometrów, okres zimowy trwa od 1 listopada 2017 do 30 kwietnia 2018 roku. Jak wyglądają i przebiegają dotychczasowe działania prowadzone przez Wydział Dróg, Inwestycji i Zamówień Publicznych? Sprawdziliśmy. Do pracy na ulicach naszego powiatu wyznaczone zostały trzy zewnętrzne firmy i pięć pługopiaskarek.

Do zimowego utrzymania dróg powiatowych o powierzchni utwardzonej składających się z ilości 223 kilometrów, przeznaczono kwotę oscylującą wokół 120 tysięcy złotych, a będące w gotowości pługopiaskarki mają do dyspozycji aż 290 ton mieszanki piaskowo-solnej. Jednakże, ze względu na korzystne warunki atmosferyczne, w grudniu zeszłego roku, jednokrotnej interwencji drogowców wymagała jedynie droga łącząca Sulęcin z wsią Miechów.

Aby zagwarantować większy poziom bezpieczeństwa, obszar powiatu sulęcińskiego podzielony został na trzy rejony, za które odpowiadają niezależne przedsiębiorstwa dbające o utrzymanie porządku na drogach, a mianowicie:

Rejon I,
za który odpowiada Zakład Usług Komunalnych w Sulęcinie, ul. Chrobrego 3, obejmujący: gminę Sulęcin, Lubniewice i południową część gminy Torzym (drogę Kownaty-Koryta-Drzewce) – trzy pługopiaskarki.

Rejon II,
za który odpowiada firma Cecylia Dokrór Lemierzycko 1, 66-436 Słońsk, obejmujący: gminę Krzeszyce i Słońsk – jedna pługopiaskarka.

Rejon III,
za który odpowiada firma Andrzej Borkowski ul. Świerkowa 4, 66-235 Torzym, obejmujący: gminę Torzym – jedna piaskarka.

Jak widać, coroczne przygotowania do tego trudnego – zarówno dla kierowców, jak i pracowników służb drogowych – okresu zostały wdrożone w życie i w razie nagłego ataku zimy służby prowadzące codzienne dyżury, przygotowane są na sprawną interwencję.

Maciej Zacharczuk

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS