Praca steinpol
Home Waszym zdaniem

Praca Christianapol meble Sulęcin

W ostatnim roku problem długów znacznie się pogorszył – w dużej mierze za sprawą pandemii koronawirusa. Spowolnienie gospodarki przełożyło się na redukcję wielu miejsc pracy, np. w sektorach turystyki i gastronomii, a to pogłębiło trudności w spłacie zobowiązań. Również osoba, która jest Ci bliska, wpadła w długi? Zastanawiasz się, czy jest możliwa spłata kredytu przez osobę trzecią? Dowiedz się, jak pomóc najbliższym w uregulowaniu zobowiązań.

Spłata kredytu przez osobę trzecią – czy to możliwe?
Od razu odpowiadamy: tak, spłata kredytu przez osobę trzecią jest możliwa. Tę kwestię regulują przepisy polskiego prawa, zgodnie z którymi wierzyciel nie może odmówić przyjęcia świadczenia od osoby trzeciej, nawet jeśli jego spłata nastąpiła bez wiedzy dłużnika.
Co ważne, takiej spłaty może dokonać zarówno osoba spokrewniona z zadłużonym, jak i dowolna inna, która nie pozostaje z nim w prawnych relacjach. Oznacza to, że długi może spłacić zarówno rodzic dłużnika, jego rodzeństwo, małżonek, jak i przyjaciel.

Jak spłacić zobowiązanie za bliską osobę krok po kroku?
W teorii możesz po prostu dokonać przelewu na konto wierzyciela. Jednak w praktyce, zanim to zrobisz, warto uzyskać dokładniejsze informacje o długu – tak, aby pieniądze zostały poprawnie zaksięgowane na poczet konkretnego zobowiązania finansowego.
Przykładowo, jeżeli chcesz uregulować ze swojego konta ratę długu klienta firmy windykacyjnej, np. Ultimo, poproś osobę zadłużoną o to, żeby pokazała Ci ostatnie pismo w sprawie tej wierzytelności. Znajdziesz w niej numer sprawy, której dotyczy zadłużenie oraz – najczęściej – indywidualny numer konta przypisany do tego długu. To na ten rachunek należy wpłacić pieniądze, a w tytule przelewu wpisać imię i nazwisko dłużnika oraz numer sprawy. Dzięki temu zyskasz pewność, że środki trafią tam, gdzie trzeba.

Formalne przejęcie długu przez osobę trzecią – kiedy warto to zrobić?
Dług bliskiej Ci osoby jest na tyle wysoki, że nie jesteś w stanie go uregulować w ramach jednej płatności? Mimo to, możesz chcieć przejąć na siebie całe zobowiązanie – choćby po to, aby uwolnić swojego krewnego od negatywnej historii kredytowej. Możesz to zrobić, jednak wówczas konieczne jest dopełnienie formalności.
Przede wszystkim na zmianę właściciela długu musi się zgodzić wierzyciel – a więc należy skontaktować się np. z bankiem lub obsługującą Cię firmą windykacyjną w celu ustalenia szczegółów takiego przekazania. Po drugie zaś przejęcie musi zostać potwierdzone sporządzoną w formie pisemnej umową.

Przejąłeś dług i co dalej?
Udało Ci się formalnie przejąć dług osoby trzeciej? Jeśli tak, teraz pozostaje go spłacać. Warto jednak skontaktować się z wierzycielem lub obsługującą tę płatność firmą windykacyjną – po to, aby ustalić dogodny dla siebie sposób uregulowania zobowiązania. Możesz np. ustalić nową wysokość rat albo dopasować termin ich spłaty do dnia, w którym otrzymujesz wypłatę.
Większość tych kwestii, zwłaszcza jako klient firmy windykacyjnej, załatwisz w kilka minut, bez wychodzenia z domu. Wystarczy zalogować się do panelu obsługi klienta online i wybrać odpowiednie opcje. Spłata zobowiązania też może się odbyć on-line.
Jeżeli nie jesteś pewien, jak najkorzystniej spłacić długi bliskiej osoby, możesz też skontaktować się z doradcą klienta, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten proces.'

Materiał Partnera

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie