Home Promowane

Do ciekawego pojedynku doszło w sobotnie popołudnie na Stadionie im. Stanisława Ożoga. Druga w tabeli Stal Sulęcin podejmowała trzeciego Piasta Karnin. Stalowcy wyszli na to spotkanie w koszulkach z napisem „Gramy dla Flichy” – co było wyrazem wsparcia dla Dawida Flisikowskiego – zawodnika drużyn młodzieżowych, który doznał skomplikowanej kontuzji w trakcie jednego ze spotkań i teraz będzie zmuszony prowadzić walkę nie tylko o powrót do sportu, ale także o powrót do pełnej sprawności.

Obie drużyny przystępowały do tego meczu z nadzieją na zmniejszenie straty do Czarnych Witnica, którzy zremisowali swoje spotkanie z Łucznikiem Strzelce Krajeńskie. Już pierwsze minuty pokazały, że jest to spotkanie równorzędnych zespołów z czuba tabeli. Twardej męskiej walki nie brakowało, a każdy z zespołów musiał dokładnie dopracować swoje akcje, aby przedostać się pod bramkę rywala. W pierwszej połowie klarownych sytuacji było jak na lekarstwo, a gdy już się zdarzały, to dobrą dyspozycją wykazywali się bramkarze obu zespołów. Arbiter spotkania nie oszczędzał kartek, choć większość żółtych kartoników została przyznana za podważanie decyzji sędziego. Dwukrotnie za faul ukarany żółtą kartką został Maciej Gasek z Piasta Karnin – drugi raz w drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, co spowodowało, że całą drugą część spotkania Stal grała z przewagą jednego zawodnika. Co ciekawe Piast grając w osłabieniu zaprezentował się znacznie lepiej wypracowując sobie dwie stuprocentowe okazje. Tu jednak za każdym razem żółto-niebieskich od utraty bramki ratował Mikołaj Kozłowski.

Podział punktów w meczu czołówki wykorzystał Lubuszanin Drezdenko, który dzięki wygranej 5:1 w Torzymiu zrównał się punktami ze Stalą i Piastem i awansował na pozycję wicelidera.

Spartak Deszczno 1-1 Orzeł Międzyrzecz
Stal Sulęcin 0-0 Piast Karnin (Gorzów Wielkopolski)
Radowiak Drezdenko 2-2 Polonia Lipki Wielkie

W meczu A-klasy w Trzemesznie, aż siedem bramek zaprezentowali kibicom zawodnicy Znicza oraz Juwenii Boczów. Po emocjonującym spotkaniu lepsi okazali się gospodarze wygrywając 4:3. Miejscowi na prowadzenie wyszli już w 7 minucie spotkania dzięki trafieniu Łukasza Grzelczaka, jednak już 6 minut później wyrównał Daniel Bryszewski. Do przerwy Znicz prowadził 3:1 dzięki dwóm trafieniom Kacpra Gaika. W 56 minucie przewaga gospodarzy stopniała do jednego gola po bramce Łukasza Kozyry, ale dwie minuty później prowadzenie Znicza podwyższył Paweł Dziadas. W 82 minucie na 4:3 gola dla Juwenii Strzelił Marek Lipski. Zawodnikom z Boczowa, mimo usilnych starań nie udało się ostatecznie doprowadzić do remisu.

Znicz Trzemeszno – Juwenia Boczów 4:3 (3:1)