Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca ESA TRUCKS Świecko
Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin

Już 17 września Olimpia Sulęcin rozpoczyna kolejny sezon siatkarski. Swój pierwszy mecz domowy zagrają 24 września. Na swoim fanpage przedstawili już swoich zawodników.

1. Kapitan drużyny, trener przygotowania merytorycznego i pierwszy rozgrywający – Bartosz Zrajkowski
2. Rozgrywający – Hubert Szymczak
3. Przyjmujący – Igor Subotić
4. Przyjmujący – Aleksander Grzegorczyk
5. Przyjmujący – Fabian Leitermeier
6. Przyjmujący – Filip Frankowski
7. Środkowy bloku – Bartosz Michalak
8. Środkowy bloku – Aleks Kłysz
9. Środkowy bloku – Seweryn Lipiński
10. Atakujący – Łukasz Owczarz
11. Atakujący – Grzegorz Turek
12. Libero – Mateusz Sawerwain
13. Libero – Damian Sobczak

Sztab szkoleniowy:
1. Trener – Łukasz Chajec
2. Drugi trener i statystyk – Damian Sławiak
3. Fizjoterapeuta – Miłosz Gniot
Do 31 stycznia sztab szkoleniowy ma otwarte okienko transferowe aby przyjąć do drużyny jeszcze jednego środkowego bloku. Już od 1 sierpnia drużyna przygotowuje się do sezonu na obozie treningowym.

– Dwa razy dziennie odbywają się treningi jeden na siłowni, drugi na hali w I LO w Sulęcinie im. Adama Mickiewicza. Weekendy zawodnicy poświęcają na regenerację i poznawanie okolicy. Skupiają się na razie na budowaniu siły i na dużej ilości powtórzeń na hali. Dodatkowo drużyna przeprowadza gry kontrolne oraz mecze sparingowe, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu – zdradza nam środkowy zespołu Seweryn Lipiński. W zespole w tamtym roku był bardzo młody skład, a w tym mieszany. Jak się dogadują ze sobą? – Nie ma problemu z dogadaniem się. Ci starsi zespołu są naprawdę bardzo w porządku, nie tworzy się jakaś napięta atmosfera miedzy nami. Łatwo się dogadujemy bo łączy nas wspólny cel, czyli wygrywanie! Przyjezdni zaaklimatyzowali się już w Sulęcinie. Pierwszy tydzień był dla nich dynamiczny, bo musieli się oswoić z nową sytuacją, zmieniły się godziny treningów, do tego też trzeba było się dostosować ale już podczas obozu szkoleniowego wszystko idzie tak jak było zaplanowane – dodaje Seweryn. Podczas sezonu zawodnicy będą trenować na siłowni dwa razy w tygodniu i od poniedziałku do piątku popołudniami będą mieli trening na hali.

Wśród tegorocznego składu zespołu jest obcokrajowiec, który nie mówi po polsku nie stanowi to jednak problemu dla zespołu – porozumiewamy się w języku angielskim, trudniejsze słowa pomaga nam tłumaczyć Damian Sławiak, który posługuje się tym językiem w sposób komunikatywny. Uczymy Igora też polskich słów. Siatkówka ma w sobie taki język, który jest bardzo łatwo zrozumieć, bo wystarczy coś pokazać, nawet nie trzeba mówić i zawodnik wie, o co chodzi. Pierwsze słowo jakie poznał w języku polskim to? Piłka wysoka! – zdradził nam Seweryn.

Alek Kłysz jest jednym z przyjezdnych zawodników, którzy w tym sezonie będą grali z Olimpią, jest również najmłodszym członkiem zespołu – przyjechałem z Sulechowa. Z tym, ze jestem najmłodszy czuje się dobrze. Wiem, że mam najmniejsze doświadczenie wśród zawodników, ale mam nadzieję, że na treningach je zdobędę i będę dobrze grał w meczach – mówi Aleks. Do zespołu powrócił Filip Frankowski, który już grał w Olimpii – do powrotu skłoniła mnie publiczność i atmosfera jaka panuje w Sulęcinie a propo siatkówki. Byłem z trenerem w stałym kontakcie i postanowiłem wrócić do tego miasta, gdzie siatkówka stoi na pierwszym miejscu – mówi Filip. Całość drużyny tak, jak w tamtym roku poprowadzi Bartosz Zrajkowski, który w tym sezonie oprócz funkcji kapitana będzie pełnił funkcję trenera przygotowania motorycznego – Ja już to robię od kilku dobrych lat i wydaje mi się, że się uda. Pierwszy raz będę pełnił tą funkcję w Olimpii. Treningami motorycznymi zajmuję się od 2013 roku także nie jest mi to obce – dodaje Bartek. W tym sezonie miał być nowy trener a został ten sam to dobrze czy źle? – miało być wiele zmian i wiele zmian zostało poczynionych a trener został ten sam. On najlepiej wie, jak wygląda środowisko siatkarskie w Sulęcinie więc ja bym powiedział, że to tylko na plus jeśli chodzi o rozwój tego klubu. Jeśli ktoś by przyszedł nowy, to nie wiadomo, czy by się odnalazł w takich realiach jakie tu są w Sulęcinie.
Jakie zawodnicy mają plany i marzenia na ten rok sportowy? – Oczywiście poprawić wynik z zeszłego roku!

KP

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Ubezpieczenia Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS