Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

turniej piłki ręcznej. K.S. Glisno kontra Świerczów

turniej piłki ręcznej. K.S. Glisno kontra Świerczów

Lubuska wieś kojarzy się wielu ludziom z wielkich miast z brakiem perspektyw i warunków do rozwoju dzieci i młodzieży. Jednak obserwując inwestycje w infrastrukturę i liczne inicjatywy społeczne mieszkańców Glisna, możemy się przekonać, że wcale tak nie jest i że niektóre wsie mogą się poszczycić nie gorszymi niż w miastach obiektami rekreacyjnymi.  Dowodem na to jest niedawno oddane do użytku Wiejskie Centrum Sportowo – Rekreacyjno – Edukacyjne w Gliśnie,  którego budowę sfinansowano z funduszy Unii Europejskiej, ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Na terenie tego obiektu znajduje się wielofunkcyjne boisko przygotowane do rozgrywania na nim wielu dyscyplin sportowych jak piłka ręczna, koszykówka, siatkówka  czy tenis ziemny. Oprócz wspomnianego boiska, na terenie Centrum Sportowego w Gliśnie znajduje się również część rekreacyjno – wypoczynkowa ze stołami do tenisa stołowego, placem zabaw dla dzieci, bieżnią, miejscem na ognisko i stolikami.

Uroczyste otwarcie gliśnieńskiego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego odbyło się w sobotę 2-giego października. Tego dnia frekwencja dopisała, a wśród publiczności znalazło się wielu mieszkańców Glisna i sąsiednich  miejscowości gminy Lubniewice. Inauguracją uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali zaproszeni gości oraz pełniąca rolę gospodarza sołtys Glisna – pani Krystyna Kisielewicz. Aby tradycji stało się zadość, nowo otwarty obiekt został poświęcony przez proboszcza Parafii Trzemeszno – księdza Adama Wijatkowskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszła pora na wydarzenie, na które czekało wielu przybyłych widzów – a mianowicie Gminny Turniej Piłki Ręcznej. W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny męskie: K.S. Glisno, drużyna ze Świerczowa, reprezentanci Lubniewic i „Leśni” Glisno oraz 2 zespoły żeńskie: drużyna z Glisna i ze Świerczowa. W pierwszym meczu turnieju drużyna gospodarzy – K.S. Glisno zmierzyła się z zespołem ze Świerczowa. Zwycięzcami tej potyczki okazali się reprezentanci Świerczowa, którzy rozgromili przeciwników kończąc mecz wynikiem 8:3. W Kolejnym półfinale mogliśmy zobaczyć drużynę z Lubniewic oraz „Leśnych” Glisno. Tym razem gospodarze nie mięli powodu do wstydu, gdyż „Leśni” zrehabilitowali swoją miejscowość, wygrywając z drużyną z Lubniewic. Przegranym zespołom pozostała walka o trzecie miejsce, która zakończyła się wynikiem 9:5 dla drużyny K.S. Glisno. Natomiast w meczu finałowym lepsi okazali się zawodnicy z drużyny „Leśnych” Glisno, którzy zostali zwycięzcami turnieju, pokonując drużynę ze Świerczowa 9:6. Mecz rozegrany przez reprezentacje żeńskie zakończył się remisem. Na zwycięzców i pozostałych uczestników turnieju czekały puchary i cenne nagrody rzeczowe.

Powstanie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Gliśnie jest dowodem na to, że chcieć to móc i miejmy nadzieję, że już niedługo podobne obiekty powstaną także w miejscowościach gminy Sulęcin.

plac zabaw na terenie Centrum Sportowo - Rekreacyjnego w Gliśnie. Foto: A. Rynska

Plac zabawa na terenie Centrum Sportowo - Rekreacyjnego w Gliśnie. Foto: A. Ryńska

tekst i foto:  Anna Ryńska

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS