Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE

W dniach 22-25.03.2017 uczestniczyłyśmy w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu. Konkurs polegał na wygłoszeniu referatu, który został wcześniej przygotowany i nagrodzony w etapie wojewódzkim. Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne jest imprezą organizowaną od 1974r przez Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu, wspólnie z Olsztyńskim Planetarium. Organizatorami wojewódzkich konkursów są Kuratoria Oświaty. Merytoryczną opiekę nad Seminariami sprawują Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii i Polskie Towarzystwo Astronautyczne. W jury OMSA zasiadają znani, zawodowi astronomowie, którzy przede wszystkim oceniają referaty, sposób wygłoszenia i wiedzę uczestników, ale są również głosem doradczym wspierającym w sprawach organizacyjnych i merytorycznych, mający wpływ na przebieg i ostateczny kształt seminariów. Przewodniczący jury był prof. Henryk Brancewicz.

W tegorocznym Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczne nasze województwo reprezentowały uczennice: Celina Ciecierska z klasy IIA oraz Klaudia Koczara z klasy IIB. Celina Ciecierska referowała pracę pt „Pomiar promieniowania radiowego przy pomocy prostego radioteleskopu”, a Klaudia Koczara „Badania zależności między jasnością nieba, a widocznością gwiazd”. Przez czas pobytu wysłuchałyśmy wiele ciekawych prac, poznałyśmy wspaniałych ludzi, z którymi spędziliśmy mnóstwo niezapomnianych chwil. Nie zabrakło także obserwacji Słońca i pamiątkowych zdjęć. Zwiedziłyśmy miasto, zobaczyliśmy wiele zabytków, piękne krajobrazy i zagłębiłyśmy się w historię Grudziądza.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

W sobotę odbyła się gala rozdania nagród. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. Klaudia Koczara – otrzymała dyplom podziękowanie za uczestnictwo. Natomiast Celina zajęła czwarte miejsce. Ogrom gratulacji zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie. Na koniec poczęstowano nas przepysznym ciastem i herbatą. Warto dodać, że dyplom podziękowanie otrzymał także nasz nauczyciel Pan Jerzy Baranowski, który przygotował nas do konkursu. My również serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i dobre słowo. Bez naszego nauczyciela fizyki prace nie nabrałyby tak dużej wartości naukowej.

Pragniemy także podziękować naszym rówieśnikom z Gorzowa, którzy nam kibicowali oraz wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły oraz rodzinom i znajomym, którzy przez internet oglądali transmisję na żywo i trzymali za nas kciuki.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu weźmiemy udział w tym konkursie.

Celina Ciecierska i Klaudia Koczara

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Reklama Sulęcin