Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

W dniach 22-25.03.2017 uczestniczyłyśmy w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu. Konkurs polegał na wygłoszeniu referatu, który został wcześniej przygotowany i nagrodzony w etapie wojewódzkim. Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne jest imprezą organizowaną od 1974r przez Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu, wspólnie z Olsztyńskim Planetarium. Organizatorami wojewódzkich konkursów są Kuratoria Oświaty. Merytoryczną opiekę nad Seminariami sprawują Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii i Polskie Towarzystwo Astronautyczne. W jury OMSA zasiadają znani, zawodowi astronomowie, którzy przede wszystkim oceniają referaty, sposób wygłoszenia i wiedzę uczestników, ale są również głosem doradczym wspierającym w sprawach organizacyjnych i merytorycznych, mający wpływ na przebieg i ostateczny kształt seminariów. Przewodniczący jury był prof. Henryk Brancewicz.

W tegorocznym Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczne nasze województwo reprezentowały uczennice: Celina Ciecierska z klasy IIA oraz Klaudia Koczara z klasy IIB. Celina Ciecierska referowała pracę pt „Pomiar promieniowania radiowego przy pomocy prostego radioteleskopu”, a Klaudia Koczara „Badania zależności między jasnością nieba, a widocznością gwiazd”. Przez czas pobytu wysłuchałyśmy wiele ciekawych prac, poznałyśmy wspaniałych ludzi, z którymi spędziliśmy mnóstwo niezapomnianych chwil. Nie zabrakło także obserwacji Słońca i pamiątkowych zdjęć. Zwiedziłyśmy miasto, zobaczyliśmy wiele zabytków, piękne krajobrazy i zagłębiłyśmy się w historię Grudziądza.

W sobotę odbyła się gala rozdania nagród. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. Klaudia Koczara – otrzymała dyplom podziękowanie za uczestnictwo. Natomiast Celina zajęła czwarte miejsce. Ogrom gratulacji zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie. Na koniec poczęstowano nas przepysznym ciastem i herbatą. Warto dodać, że dyplom podziękowanie otrzymał także nasz nauczyciel Pan Jerzy Baranowski, który przygotował nas do konkursu. My również serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i dobre słowo. Bez naszego nauczyciela fizyki prace nie nabrałyby tak dużej wartości naukowej.

Pragniemy także podziękować naszym rówieśnikom z Gorzowa, którzy nam kibicowali oraz wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły oraz rodzinom i znajomym, którzy przez internet oglądali transmisję na żywo i trzymali za nas kciuki.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu weźmiemy udział w tym konkursie.

Celina Ciecierska i Klaudia Koczara

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Korzystamy z usługi Google Analytics i Google AdSense, usługa Google Analytics służy do tworzenia statystyki stron internetowych świadczonej przez Google, dzięki której pliki cookie zostają zamieszczone na Państwa urządzeniu. Informacja wytworzona przez plik cookie, dotycząca korzystania przez Państwa z Serwisu będzie przekazana i przechowywana przez Google. Google będzie wykorzystywał te informacje w celu oceny korzystania przez Państwa z Serwisu, zestawiania raportów z działalności prowadzonej na witrynie dla operatorów witryny oraz świadczenia innych usług dotyczących działalności na witrynie i korzystania z internetu.

_utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz, _ga

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?