Cele zawodowe w CV – poznaj przykłady
Jednym z najważniejszych elementów CV są cele zawodowe, które pozwalają poznać motywację do aplikacji kandydata na dane stanowisko. Opisując je, należy wspomnieć o swoich najważniejszych atutach i dotychczasowym doświadczeniu zawodowym. Twoim głównym celem może być zdobywanie nowych kompetencji lub wykonywanie pracy zgodnej z indywidualnymi zainteresowaniami. Warto nieco bliżej przyjrzeć się przykładowym podsumowaniom zawodowym, które mogą zaciekawić potencjalnego rekrutera.
-
Jeśli zależy Ci na zmianie dotychczasowej branży, wspomnij w podsumowaniu zawodowym, że masz umiejętności niezbędne na interesującym Cię stanowisku.
-
Twoim celem może być chęć rozwoju w konkretnej branży – w takim przypadku warto wspomnieć, że szybko przyswajasz nową wiedzę, czego dowodem są ukończone przez Ciebie kursy i szkolenia.
-
W sytuacji, gdy zamierzasz połączyć pracę ze swoimi indywidualnymi zainteresowaniami, napisz o tym w celach zawodowych i przekonaj rekrutera, że pasjonujesz się daną branżą.
Mobilizacja do podjęcia zupełnie nowej ścieżki zawodowej
Twoim kluczowym celem zawodowym może być na przykład zmiana branży. W tym przypadku powinieneś krótko wspomnieć, dlaczego chcesz pracować w innym, nowym dla Ciebie sektorze oraz przekonać potencjalnego pracodawcę, że masz niezbędne kompetencje. Postaraj się w kilku zdaniach udowodnić, że dzięki zdobytym na poprzednich stanowiskach umiejętnościom świetnie sprawdzisz się w nowej branży. Przykładowy cel zawodowy może wyglądać następująco: ,,Zależy mi na zdobyciu nowych wyzwań zawodowych w obszarze nowoczesnych technologii. Dzięki wysoko rozwiniętym umiejętnościom analitycznego myślenia oraz znajomości kilku języków programowania jestem w stanie realizować projekty z różnych obszarów IT.’’
Zależy Ci na szybkim zdobyciu nowej posady? Odwiedź portal Pracuj.pl i już dziś sprawdź, kogo aktualnie poszukują potencjalni pracodawcy!
Chęć nauki i rozwoju w konkretnej branży
Do najczęściej wymienianych celów zawodowych należy zaliczyć chęć nauki i rozwoju w określonym sektorze. W tym przypadku warto również podkreślić, że nie boisz się nowych wyzwań i w ramach rozwoju ukończyłeś konkretne kursy i szkolenia. Jeśli chcesz zaakcentować w celach chęć nauki i rozwoju, podsumowanie możesz napisać na przykład w taki sposób: ,,Jestem projektantem aplikacji mobilnych z kilkuletnim doświadczeniem w zawodzie. W firmie X chciałbym doskonalić swoje umiejętności z zakresu programowania, poznając nowe języki i technologie. Ukończyłem kilka branżowych kursów i szkoleń, dotyczących między innymi szyfrowania danych, bezpieczeństwa w sieci i przeprowadzania testów penetracyjnych.’’
Interesuje Cię praca w Ciechanowie? Zapoznaj się z najnowszymi ogłoszeniami z tego regionu i przekonaj się, czy masz szansę na szybkie znalezienie posady w Twoim zawodzie!
Realizowanie pasji dzięki pracy w zawodzie
Jednym z uniwersalnych celów w CV może być także realizowane swojej pasji dzięki pracy w wybranej branży. Warto wspomnieć o tym w podsumowaniu zawodowym, jeśli rzeczywiście chciałbyś połączyć własne zainteresowania z pracą. Przykładowe podsumowanie zawodowe może brzmieć następująco: ,,Jestem absolwentem filologii romańskiej i zarazem pasjonatem literatury francuskiej. Chciałbym rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w firmie zajmującej się tłumaczeniami literatury pięknej. Do tej pory udało mi się przetłumaczyć kilkanaście dzieł francuskich pisarzy i poetów, które zostały wydane przez popularne wydawnictwa książkowe.
Jeśli chcesz zdobyć pracę w Głuchołazach, sprawdź aktualne oferty z tej miejscowości i aplikuj online na wybrane stanowisko!
Podsumowanie
Odpowiednio napisany cel zawodowy może być najmocniejszym punktem Twojego CV. Postaraj się, aby w tych kilku krótkich zdaniach przekonać rekrutera, że dzięki swoim kompetencjom dobrze odnajdziesz się w nowej firmie. Możesz wspomnieć o zmianie branży, rozwijaniu dotychczasowych kompetencji czy połączeniu pasji z pracą – zastanów się, czy któryś z wymienionych celów zawodowych odpowiada Twoim oczekiwaniom.