Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE

2 sierpnia 2017 r., po publikacji w „Gazecie Lubuskiej” notatki o postawieniu zarzutów burmistrzowi Sulęcina Dariuszowi Ejchartowi oraz jego zastępcy Iwonie Walczak, zwróciliśmy się do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp. z pytaniami w powyższej sprawie:

1. Czy w Prokuraturze Rejonowej w Gorzowie Wlkp. prowadzone jest postępowanie przeciwko p. Iwonie Walczak i p. Dariuszowi Ejchartowi?
2. Czy powyższe postępowanie dotyczy wyprowadzenia pieniędzy z budżetu starostwa sulęcińskiego na kampanię wyborczą?
3. Czy wyżej wymienionym osobom zostały postawione w tej sprawie zarzuty?

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Z powodu m.in. sezonu urlopowego i nieobecności rzecznika prasowego Prokuratury odpowiedź otrzymaliśmy dopiero dziś – 17 sierpnia 2017 r. Zastępca Prokuratora Rejonowego w Gorzowie Wlkp. Mariola Sienkiewicz poinformowała nas, iż:

1. W PR w Gorzowie Wlkp. jest prowadzone postępowanie przeciwko w/w osobom.
2. Postępowanie dotyczy czynów z art.231 par.2 kk w zb. Z art.77 ustawy o rachunkowości w zw. z art.11 par.2 kk, których przedmiotem jest dokonywanie niewłaściwych wpisów w budżecie starostwa i niezasadnych wydatków z budżetu. Zarzuty nie odnoszą się do finansowania z tego budżetu kampanii wyborczej 2014r.
3. W/w przedstawiono zarzuty w dniu 13.07.2017r. Postępowanie jest w toku. Niemożliwe jest udzielenie bliższych informacji.

O komentarz do tej spraw zwróciliśmy się również do burmistrza D. Ejcharta, który mówi:
„W ostatnich dniach zostałem poinformowany ja i pani Iwona Walczak, przez prokuraturę o konieczności rozpatrzenia odwołania do postanowienia o umorzeniu postępowania w sprawie, złożonego przez panią Sławiak i pana Kubiaka, a dotyczącego wymyślonych nieprawidłowości w finansach w starostwie powiatowym sprzed blisko 4 lat. Cóż jak widać echa starych kampanii wyborczych bardzo celnie wpisują się w obecną kampanie, taka to już nasza samorządowa rzeczywistość. Wiem, że i tym razem dowiodę swojej uczciwości, ale wiem też że będzie to wykorzystywane jak poprzednio do zniesławiania mojej osoby.”

Grzegorz Tyliszczak

5 odpowiedzi na ten artykuł
  1. No cóż,zawsze wszystko można zwalić na Kubiaka i Sławiakową…
    A ja poczekam na to co będzie dalej.Nie kupuję tego wytłumaczenia.

  2. Jest forum mozna cos napisac ale strach przed ujawnieniem powoduje niemoc malomiasteczkowego spoleczenstwa ktore udaje zenic nie widzi i nic nie slyszy

  3. „typ”-społeczeństwo widzi i słyszy co się dzieje w Sulęcinie.Tylko wiesz jak jest.”Czerwony baron”dalej trzyma za „twarz”sulęcińską politykę no i mamy to co mamy.Mam tylko nadzieję,że za rok ludzie się wreszcie obudzą i pogonią „ekipę” barona.Czas najwyższy bo jak nie to już z Sulęcina i powiatu nie wiele pozostanie…

Napisz komentarz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Reklama Sulęcin