Stal Sulęcin w dwóch wiosennych kolejkach czwartej ligi nie zapisała na swoim koncie jeszcze ani jednego punktu. Po bezbarwnym spotkaniu uległa w Witnicy Czarnym 1:0, a jedyną bramkę w tym meczu zdobył Paweł Hojka w 37 minucie pokonując swojego imiennika stojącego na bramce Stalowców – Pawła Matusika, strzałem z 40 metrów.
Widowiskowa, lecz odrobinę szczęśliwie zdobyta bramka spowodowała, że trzy punkty zostały w Witnicy.

Mecz w Witnicy, podobnie zresztą do zeszłotygodniowej potyczki w Lubniewicach, stał na bardzo niskim poziomie. Sytuacje bramkowe dla obu zespołów spokojnie można by policzyć na palcach jednej ręki. Drużyna z Sulęcina jako całość zaprezentowała się bardzo słabo, a największą przewagę witniczanie osiągnęli w środku pola, gdzie zupełnie zdominowali drużynę gości. Stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Siudak. Niestety w drużynie na chwilę obecną nie widać jej największego atutu z rundy jesiennej, jaką była gra zespołowa i przede wszystkim duch drużyny.

Odzyskanie radości z gry i chęci do walki wydaje się być kluczem do pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej. Jeżeli tylko powodem takiego obrazu gry są jedynie utrudnione przygotowania w przerwie zimowej, to pierwsze zwycięstwa Stali są tylko kwestią czasu. W przeciwnym wypadku naszą drużynę, grającą obecnie wszystkie poza Sulęcinem, czeka niezwykle ciężka wiosna.

Za tydzień w Lubniewicach zostanie rozegrane istotne spotkanie – Stal podejmie Piasta Iłowa i będzie to pojedynek dwóch drużyn bez zwycięstwa na wiosnę.

Czarni Browar Witnica – Stal Sulęcin 1:0 (1:0)
Bramka: Hojka 37′
Czarni Browar: Abraszek, Antkowiak, Dudziak, Grzybowski, Hojka [Ż], Janczylik, Lemieszek ( 75′ – Godlewski), Przywitowski (62′ – Zakryszko), Szamotulski (83′ – Kozik), Timoszyk, Werbski.
Stal: Matusik, Grzelczak, Kunat, Rosiński (60′ – Matuszak), D. Siudak, Worona, Michałek (82′ – Kaliski), Sobczak (65′ – Rosłanowski), Sochacki, Koliński, M. Siudak