Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport PAP Bosko

Ceny gazu EWE

W ubiegły weekend seniorska drużyna PAP Bosko Sulęcin rozegrała swój pierwszy historyczny mecz w oficjalnych rozgrywkach – na stadionie im. S. Ożoga w Sulęcinie rozbiła ona ostatnią drużynę poprzedniego sezonu aż 7:2, o ocenę tamtego spotkania poprosiliśmy strzelca trzech bramek, a jednocześnie inicjatora i trenera tego zespołu Marka Lipskiego:
„Mecz z KS Bialcz rozpoczęliśmy według wcześniej założonego planu: szybko strzelić bramkę. Sztuka ta udała się nam już w pierwszej minucie spotkania. Początek tego meczu przebiegł zdecydowanie na korzyść naszej drużyny. Kontrolowaliśmy grę i sukcesywnie zdobywaliśmy kolejne bramki. Niestety drużyna z Białcza stworzyła jedną dogodna sytuację oraz oddała jeden strzał z rzutu wolnego, a w efekcie zdobyła dwie bramki. Na całe szczęście po każdej straconej bramce szybko odpowiadaliśmy i myślę, że właśnie to pozwoliło nam wygrać. Druga połowa w naszym wykonaniu, pozostawiała wiele do życzenia i pomimo, że nie straciliśmy żadnej bramki, a strzeliliśmy dwie to uważam, że pierwsza połowa wyglądała zdecydowanie lepiej. Brakuje nam jeszcze sił, więc ciężka praca przed nami ale wierzymy w nasze umiejętności i zrobimy wszystko żeby w przyszłym sezonie awansować do klasy A.”

Do hat-tricka Marka Lipskiego w tym spotkaniu dwie bramki dołożył jego brat Tomasz, a po jednej Eliasz Kowalew i Damian Lachowski.

Praca Steinpol Rzepin

Trener Lipski przy okazji chciałby na łamach naszego portalu podziękować wszystkim członkom Akademii, rodzicom, dzieciom za pomoc w organizacji spotkania, liczne przybycie oraz świetny doping podczas tego spotkania.

W niedzielę nasi „debiutanci” o godzinie 13.00 rozpoczną spotkanie z drużyną, która w zeszłym sezonie do ostatnich kolejek walczyła z Orkanem Długoszyn o awans do A-klasy. Iskra Głuchowo będzie doskonałym egzaminatorem dla Boskich Seniorów, których skład jest mieszanką ogranych na poziomie czwartoligowym (bracia Lipscy, Eliasz Kowalew, Michał Kusztal) z zawodnikami, którzy ostatnie mecze piłkarskie rozegrali w wieku kilunastu lat w trampkarzach, a teraz wrócili do treningów zachęceni entuzjazmem swoich dzieci. Jednym z takich zawodników jest np Wojciech Żmudziński, który pomimo siedemnastu lat przerwy wznowił treningi i miał okazję zadebiutować w rozgrywkach seniorskich. Mimo że w pierwszym meczu rozegrał tylko kilka minut w końcówce spotkania z niecierpliwością czeka na pojedynek z Iskrą Głuchowo.

Za tydzień natomiast – już na boisku w Żubrowie Bosko Sulęcin rozegra mecz z Unią Lubiszyn Tarnów.