Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Zgodnie z kalendarzem chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem, znany także jako zapusty, rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Jak głosi tradycja, w tym dniu dozwolone jest objadanie się, stąd jego bardziej popularna nazwa Tłusty Czwartek. Święto to głęboko zakorzenione jest w naszej kulturze, co udowodnili nasi mieszkańcy, którzy licznie zgromadzili się w czwartek w SOK-u na Winnej Górze.

W te jakże słodkie, czwartkowe popołudnie klimatyczne piwnice Klubu u Bulku pękały niemalże w szwach. Próżno było szukać wolnego miejsca, a to wszystko za sprawą już drugiej odsłony Bardzo Tłustego Czwartku, na której zjawili się amatorzy słodkich wypieków i nie tylko! Impreza programowo wystartowała o godzinie 17:00 i od tej pory, do godziny 17:30 mieszkańcy którzy chcieli się pochwalić swoimi wypiekami i podjąć rywalizację z innymi, mogli rejestrować się do konkursu na najsmaczniejszy wypiek. Pączki naszych uczestników musiały podbić kubki smakowe jury, którego skład mogłyby nam pozazdrościć niejedne kulinarne programy telewizyjne! W skład komisji oceniającej wchodziła bowiem: przewodnicząca – Paulina Saj, która wraz z siostrą Martyną w ubiegłym roku na Lodziarskich Mistrzostwach Polski zajęły III miejsce! Do tego gospodarz naszego miasta – burmistrz Dariusz Ejchart, przedstawiciele SOK-u Jacek Filipek – dyrektor oraz Anna Sroka.

Podczas obrad jury, które zajadało pączki i oceniało je pod względem następujących kryteriów: smaku, zapachu, wyglądu i nadzienia, goście mogli skosztować w specjalnie przygotowanej kawiarence kawy czy herbaty, a to wszystko oczywiście w połączeniu z nieodłącznym elementem tego dnia, czyli pączkiem lub faworkiem. Można było również spróbować swojego szczęścia, kupując pączki z niespodzianką, do których przypisane były przeróżne nagrody rzeczowe, począwszy od gadżetów, a kończąc na słodkościach. Klimatu całemu wydarzeniu niewątpliwe dodawały występy solistek z sekcji śpiewu Sulęcińskiego Ośrodku Kultury, które raczyły zgromadzonych swoim wokalem.

Po bloku artystycznym przyszła pora na niecierpliwe oczekiwany moment, a mianowicie na ogłoszenie wyników. Uczestników może nie było za wielu, bo zaledwie sześcioro, ale za to smak domowej roboty pączków był nie do opisania, stąd jury konkursu miało przed sobą nie lada wyzwanie. Pączki, które zostały wyróżnione w konkursie upiekła, między innymi, jedna z najmłodszych uczestników, Marianna Napierała, a także Dariusz Świątek, jak i uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie.

Jeżeli mowa o tych najsmaczniejszych wypiekach, to na podium plasowali się następująco: na III miejscu – uczniowie ZSLiZ, a na II szczeblu stanęły równie słodkie jak ich pączki – Zuzia, Lenka i Julka Piechowiak, najmłodsze uczestniczki konkursu! A tytuł, można powiedziećby, Królowej Słodkości przypadł pani Annie Kopyt, której pączki zachwalał pan burmistrz, sugerując sprzedaż masową, bo są tak pyszne!

Zmagania uczestników zostały nagrodzone odpowiednio w zależności od zajętej pozycji sprzętami kuchennymi i pamiątkowymi dyplomami oraz słodkościami, bo jakże by inaczej w Tłusty Czwartek! My niewątpliwie gratulujemy odwagi wszystkim biorącym udział w konkursie, a Pani Annie, by jej pączki podbiły wszystkie cukiernie w Polsce! Zapraszamy również do wzięcia udziału w imprezie za rok! Do zobaczenia.

Adrian Jaruga

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin