Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Jak wszyscy wiemy trwa kampania wyborcza. Karol Buksztynowicz w dniu 29 września wprowadził „nowe standardy prowadzenia kampanii wyborczej” i na swoim facebooku oświadczył, że obok banerów kandydata na burmistrza Dariusza Ejcharta ustawił swoje banery.

„WPROWADZAMY NOWE STANDARDY PROWADZENIA KAMPANII WYBORCZEJ. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, gwarantuje zarówno równość jak i wolność wszystkim obywatelom i mieszkańcom państwa: W Sulęcinie jest 3 kandydatów na burmistrza. Jeden z kandydatów obecnie pełni tą zaszczytną funkcję i wiesza swoje banery na mieniu gminnym. Nieuprawnione jest dyskryminowanie dwóch pozostałych. Więc dzisiaj postanowiłem pokazać swój sprzeciw, stawiając tablice ze swoimi banerami pod banerami urzędującego burmistrza, jednocześnie zostawiając miejsce dla trzeciego kandydata…”

EWE energia gaz
EWE energia gaz
EWE energia gaz
EWE energia gaz

KWW Dariusza Ejcharta w dniu 2 października wydała w tej sprawie poniższe oświadczenie.

Oświadczenie KWW Dariusza Ejcharta
Szanowni mieszkańcy Gminy Sulęcin.

Jako pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Dariusza Ejcharta muszę zareagować w sprawie banerów umieszczonych przez nasz Komitet na terenie gminy. Jestem oburzony tym, że zarzuca się nam nierówne traktowanie kandydatów w momencie, kiedy to my, jako jedyni dopełniliśmy wszystkich formalności związanych z umieszczeniem banerów. Opłata za umieszczenie reklamy jest jednym z dochodów gminy i o tym powinien wiedzieć kandydat na burmistrza. Każdy ma prawo wystąpić do Urzędu Gminy o możliwość umieszczenia reklamy, w tym reklamy wyborczej, uzyskać zgodę i uiścić należną opłatę.

Jako pełnomocnik wystąpiłem o możliwość umieszczenia banerów, uzyskałem odpowiednie decyzje i uiściłem należne opłaty. Wszystko zgodnie z obowiązującym prawem, w tym kodeksem wyborczym. Dochód gminy z tytułu umieszczenia banerów naszego kandydata Dariusza Ejcharta, to ponad 2 tysiące złotych, które zostały przelane na rachunek gminy. Umieszczenie banerów bez zgody właściciela i należnej opłaty jest naruszeniem kodeksu i uszczupleniem dochodów gminy, czyli wszystkich mieszkańców.

W związku z powyższym wzywam Pana Karola Buksztynowicza do natychmiastowego uzupełnienia formalności związanej z eksponowaniem Pana banerów na mieniu gminnym oraz do przeprosin w związku z hamowaniem kandydata na burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta i pomawianiem jego osoby o bezprawne korzystanie z majątku gminy. Dosyć pomówień! Proszę porzucić tę ulubioną (jak mi się zdaje) przez Pana Karola Buksztynowicza formułę prowadzenia kampanii wyborczej.

Pełnomocnik KWW Dariusza Ejcharta – Maciej Barden

Dziś do naszej redakcji trafiła odpowiedź, którą publikujemy w całości poniżej:

Oświadczenie Karola Buksztynowicza
Dariusz Ejchart, Maciej Barden,

Każdy, kto planuje kampanię wyborczą wie jak ważnym elementem jest odpowiednie rozmieszczenie nośników informacyjnych. Dlatego ja, podobnie pewnie jak Panowie planowałem rozmieszczenie banerów z wyprzedzeniem.

Na terenie miasta są dwa, rewelacyjne z marketingowego punku widzenia miejsca do umieszczenia takich nośników – jedno przy rondzie im. Marka Włodarczaka, drugie na deptaku przy zbiegu ulic S. Batorego i T. Kościuszki (teren przy byłym kinie „Znicz”). W obu wymienionych punktach stoi konstrukcja przygotowana do zawieszenia banerów. Odpowiednia wysokość, dobra (wręcz rewelacyjna) widoczność, wymiary umożliwiające umieszczanie dużych nośników. Jednym słowem – ideał. Jest jedno „ale”. To nie jest obiekt komercyjny. Jest to obiekt miejski z założenia przeznaczony do promowania wydarzeń o charakterze społecznym, kulturalnym, czy sportowym jak: święto miasta, dożynki, zjazd cyklistów, czy choćby nadchodzący w najbliższy weekend Sulęcin Reggae Festiwal. I to właśnie dlatego w ogóle nie brałem pod uwagę tych miejsc do umieszczenia swoich nośników. Nie przyszło by mi do głowy, że D. Ejchart pozwoli komukolwiek prowadzić kampanię wyborczą w tych właśnie miejscach.
Dariusz Ejchart napisał, że „wszyscy kandydaci są równi”, „dla wszystkich wystarczy miejsca”. No więc tak: kandydatów do Sejmiku Województwa w naszym okręgu jest 59, do rady powiatu 49, do rady miejskiej 49 i wreszcie kandydatów na burmistrza 3. Łącznie 160 kandydatów. Ujmę to tak, gdym był burmistrzem nie pozwoliłbym na obiektach miejskich umieszczać nośników wyborczych. Po pierwsze wtedy naprawdę wszyscy byliby równi, pod drugie żeby udowodnić, że miasto jest bezstronne.

Jak zobaczyłem, że w omawianych miejscach powieszone zostały banery D. Ejcharta dosłownie mnie „zamurowało”. Przecież jako osoba zainteresowana wiedział ilu jest kandydatów. No to jak, kto pierwszy ten lepszy?. 160 osób na 2 miejsca. To może chociaż jakiś przetarg, czy konkurs cenowy, jeśli już tak mocno wpływy do kasy miejskiej leżą mu na sercu. Powiem szczerze, wiedziałem, że muszę jakoś zareagować, zwrócić uwagę opinii społecznej na takie zachowanie władzy. Z pełną premedytacją i z uwzględnieniem ewentualnych konsekwencji ustawiłem swoje banery przy tych już zajętych. Co prawda spodziewałem się reakcji urzędowej, a spotkałem się z reakcją w mediach społecznościowych, ale może to i lepiej. Będzie bardziej czytelnie dla opinii publicznej.
Oczywiście, że dopełnię wszelkich formalności, że zapłacę i oczywiste jest, że zapłacę za cały okres ustawienia nośnika. Swój cel osiągnąłem. Teraz wszyscy mieszkańcy mogą wyrobić sobie opinię na temat tego jak bezstronne są władze miasta. Mienie publiczne, to nie jest, jak to się mówi „prywatny folwark”.

Z wyrazami szacunku
Karol Buksztynowicz
kandydat na burmistrza Sulęcina

Jeszcze jedna sprawa, który wyszła jakby „przy okazji”. Jak to jest, że informacje urzędowe dotyczące mojej osoby zostały użyte w mediach społecznościowych? Jak to się stało, że Pan Maciej Barden jest w ich posiadaniu? Zamiast urzędowego wezwania – wezwanie na facebooku? Przecież to jest, w czystej postaci, wykorzystanie wiedzy urzędniczej do osiągnięcia osobistych korzyści.
To tylko pokazuje że D. Ejchart jest zdolny do wszystkiego w imię utrzymania władzy.

źródło: facebook.com / materiały komitetów wyborczych

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin