Praca steinpol
Home Sport Olimpia Sulęcin

Ubezpieczenia Sulęcin

Dla siatkarzy Olimpii Sulęcin początek rundy rewanżowej Tauron 1. Ligii mężczyzn nie należy do najlepszych. Po środowej porażce z Norwid Częstochową, przegrali na wyjeździe z Avią Świdnik 3:0 (25:16, 25:20, 25:23). MVP spotkania został wybrany Kamil Kosiba.

Początek meczu należał do wyrównanych. Chociaż Avia wywalczyła skromną, dwupunktową przewagę, to Olimpia szybko doprowadziła do remisu, a po udanym bloku Michała Wójcika sama wyszła na prowadzenie 6:7. Zażarta walka punkt za punkt trwała do stanu 9:9. Wtedy serią dobrych zagrywek popisał się Jakub Urbanowicz i świdniczanie uciekli na 13:9. Zaczął się okres koncertowej gry gospodarzy. Na parkiecie świetnie spisywali się m.in. Mateusz Rećko i późniejszy MVP, Kamil Kosiba. Przewaga urosła do 18:11 i okazała się już zbyt duża, aby sulęcinianie zdołali dogonić rywali.

Przegrany pierwszy set nie zdeprymował zawodników Olimpii, którzy doskonale rozpoczęli drugą partię. Po punktowych atakach Artura Błażeja i Michała Godlewskiego objęli prowadzenie 1:4. Jednak nie cieszyli się z niego zbyt długo, bo gospodarze szybko odrobili straty, m.in. za sprawą dobrego bloku Przemysława Tomy. Podobnie jak w pierwszym secie, nastąpił okres zaciekłej wymiany punkt za punkt. Przełomowy okazał się moment, gdy w polu serwisowym Avii znalazł się Łukasz Walawender. Świdniczanie wypracowali wtedy pokaźną, sześciopunktową przewagę 23:17. Olimpia próbowała jeszcze nawiązać walkę. Po udanych atakach Michała Godlewskiego przewaga stopniała do trzech punktów, ale ostatecznie triumfowała Avia.

Podbudowani zwycięstwem podopieczni Witolda Chwastyniaka świetnie weszli w trzeci set, obejmując prowadzenie 6:2. Świdniczanie niepodzielnie rządzili na parkiecie i kontrolowali przebieg meczu. Olimpia nie zamierzała ustąpić pola bez walki. W połowie seta, po udanych atakach Seweryna Lipińskiego, dogoniła rywali na jeden punkt: 15:14. Ten chwilowy zryw nie przerwał jednak okresu dobrej gry gospodarzy, którzy szybko podnieśli wynik na 18:14 i ponownie objęli kontrolę nad spotkaniem. W końcówce nie zabrakło emocji, ponieważ sulęcinianie raz jeszcze zmniejszyli przewagę do jednego punktu na 24:23. Mimo tego gospodarze nie stracili nerwów i przypieczętowali zwycięstwo w meczu.

W następnej, 18. kolejce Tauron 1 ligi przeciwnikiem Olimpii będzie ekipa KPS Siedlce. To mocny zespół z czołówki tabeli, aktualnie zajmujący w niej 5. pozycję. Pierwsze spotkanie między obiema drużynami obfitowało w emocje i zakończyło się wynikiem 2:3 dla siedlczan. Czy teraz będzie podobnie? Przekonamy się za tydzień. Mecz KPS Siedlce – Olimpia Sulęcin odbędzie się 15 stycznia o 17:00.