Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Kultura

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Człowiekiem jestem” przedstawiciele Sulęcińskiej Rady Seniorów oraz Dziennego Domu Senior +, wzięli udział w Polsko-Niemieckiej XV Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej Organizacji Pozarządowych Seniorów. Grupa 16 seniorów podzieliła się na dwie pięcioosobowe drużyny oraz kibiców. W tegorocznej spartakiadzie wzięły udział osoby z Zespołu Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Lebus z Niemiec, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów ze Słubic, Domu Seniora z Kostrzyna n/Odrą, Sulęcińskiej Rady Seniorów z Sulęcina, Dziennego Domu Senior+ z Sulęcina, Środowiskowego Domu Pomocy z Kostrzyna n/Odrą, Kostrzyńskiej Sekcji Emerytów i Inwalidów z Kostrzyna n/Odrą, Dziennego Domu Pobytu z Kostrzyna n/Odrą oraz Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Dębna.

Tego dnia pogoda i humory dopisywały od samego początku, uczestnicy szybko przystąpili do rozgrzewki i prób przed zasadniczymi rozgrywkami. Z uwagi na upał nasi sportowcy mieli do zaliczenia tylko cztery konkurencje. Podczas imprezy każdemu przyświecał jeden cel : „bawić się znakomicie”. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami i z uśmiechem na twarzy pokonywali swoje ograniczenia. Były symboliczne „piątki”, „żółwiki” i wybuchy radości po udanym rzucie czy strzale na bramkę. Nasi seniorzy udowodnili przede wszystkim, że jak się chce, to można świetnie się bawić, spotkać z przyjaciółmi i nawiązywać nowe znajomości. W tym roku Seniorzy pod czujnym okiem sędziów zmagali się w następujących konkurencjach:
• rzuty woreczkami do celu
• strącanie kręgli
• strzały piłką do bramki
• rzut hula hop do celu

Po zakończeniu zmagań sportowych seniorzy tradycyjnie już zasiedli wspólnie do posiłku. Przy kiełbasce, kawie i nie tylko, rozmawiając, bawiąc się i śmiejąc nabierali sił po intensywnej rywalizacji. W tym czasie sędziowie podliczali wyniki spartakiady i przygotowywali do dekoracji uczestników. Zespoły z Sulęcina zajęły I i VIII miejsce Wszystkie zespoły nagrodzono pucharami, wspaniałymi pamiątkowymi medalami i dyplomami. Organizatorami zawodów byli: Kostrzyńskie Stowarzyszenie „Człowiekiem Jestem” i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą. Dziękujemy organizatorom, sędziom, kibicom, a w szczególności naszym wspaniałym seniorom za uśmiech, wytrwałość, wolę walki, którą zawstydziliby niejednego z nas…

źródło: sulecin.pl

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS