Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Z okazji uchwalenia ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów z 3 maja 1791 roku, w sali widowiskowo-konferencyjnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury 3 maja odbyła się uroczysta akademia poświęcona Konstytucji 3 maja. W akademii uczestniczyli mieszkańcy miasta, poczty sztandarowe, zaproszeni goście, radni miasta i gminy Sulęcin, przedstawiciele powiatu, jednostek organizacyjnych miasta, służb mundurowych, poseł na sejm Bogusław Wontor oraz gospodarze miasta i gminy. Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Szczepański, burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart i zastępca burmistrza Iwona Walczak. Uroczystości poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny, którą celebrował ksiądz proboszcz Parafii Sulęcin Sławomir Przychodny.

W dowód uznania szczególnych zasług na rzecz Gminy Sulęcin, Rada Miejska uchwałą z dnia 28 marca 2022 roku uhonorowała Annę Kopyt sołtysa Ostrowa i Stanisława Szablewskiego wieloletniego zawodnika i trenera STS Olimpia Sulęcin, i przyznała honorowe wyróżnienie statuetkę „Za Zasługi dla Gminy Sulęcin”. Statuetkę Annie Kopyt wręczył przewodniczący Rady Miejskiej i burmistrz Sulęcina. Stanisław Szablewski ze względów osobistych nie mógł uczestniczyć w uroczystości. Decyzją Zarządu Głównego Związku Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej Polskiej, Krzyżem 100 lat Związku odznaczony został Krzysztof Kononowicz. Odznaczenie wręczyli Prezes Koła Związku Inwalidów Wojennych RP z Sulęcina Bolesław Karaś i zastępca prezesa Zarządu Marian Seifert.

Podczas swojego wystąpienia do mieszkańców miasta i gminy, burmistrza Sulęcina Dariusz Ejchart nadmienił: „Szanowni Państwo. Każdy z nas powinien mieć zagwarantowane prawo do życia, godności, pokoju, czy wreszcie do miłości, bez której wszyscy wiemy, że ludzkie życie nie jest pełne… I nagle okazuje się, że tak zdefiniowany świat można zdeptać, zbombardować, wywrócić do góry nogami i po prostu zniszczyć… To niepojęte… Obecnie obserwujemy rzeki uchodźców, zapłakanych ludzi, na twarzach których zapisane jest całe okropieństwo wojny. Oglądamy je na co dzień w całej Polsce. Widzimy w telewizji, na ulicy, u sąsiada, w mieszkaniach czy na klatce schodowej naszego bloku. I znów zadajemy sobie pytanie, jak to możliwe? Przecież mamy XXI wiek, za nami bolesne doświadczenia dwóch wojen światowych, które już miały nigdy nie powrócić… Dzisiaj zwracam się o najważniejszą sprawę… Wspólnie zdamy ten trudny i bolesny egzamin. Mamy prawo podnieść dumnie wysoko głowę, bo jesteśmy dumni z naszej sulęcińskiej wspólnoty…”.

W części artystycznej akademii wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków z Sulęcina, przedszkolaki z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika i Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców z Sulęcina oraz Kalina Tomysek z Klubu 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.


zdjęcia i tekst Maciek Barden

Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS