Home Promowane

W przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej sezonu 2016/2017 Stal Sulęcin uległa w Krzeszycach Spartakowi Deszczno 1:3. Strzelcem jedynej bramki dla sulęcinian był Mateusz Siudak.

Stal Sulęcin bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie, co rusz przeprowadzając oskrzydlające ataki oraz mając znaczną przewagę w środku pola. Niestety, tak jak to bywało w kilku innych spotkaniach – nieskuteczność i nieporadność pod bramką rywali powodowały, że wynik mimo przewagi nie ulegał zmianie. Zawodnicy Spartaka ograniczali się jedynie do kontr i jedna z nich – w 32 minucie zakończyła się bramką, gdy naszym obrońcom urwał się Adam Szkuta.

Trzy minuty później doszło do kuriozalnej sytuacji. Michał Matuszak został ukarany w jednej akcji dwiema żóltymi kartkami (w konsekwencji czerwoną), co oznaczało, że przez prawie godzinę Stal będzie musiała grać w osłabieniu. Na przerwę stalowcy schodzili z jednobramkową stratą, jednak już minutę po wznowieniu gry Mateusz Siudak doprowadził do wyrównania. Niezbyt długo sulęcinianie cieszyli się z remisu – zaledwie dwóch minut potrzebował strzelec pierwszej bramki – Adam Szkuta do wyprowadzenia Spartaka na ponowne prowadzenie.
Zawodnik Spartaka w 57 minucie skompletował hat-tricka, a Stalowcom, mimo prób nie udało już się zmienić wyniku.

Na ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej Stal Sulęcin wyjedzie do Drezdenka, gdzie zmierzy się z tracącym do sulęcińskiej drużyny dwa punkty Radowiakiem.

Stal Sulęcin – Spartak Deszczno 1:3 (0:1)
Bramki: Siudak – Szkuta 3
Skład Stali – Kukuska, Matuszak, Michałek, Siudak D., Kaliski, Koliński, M. Siudak (72′ Sobczyk), Świerc (56′ Rosiński), Grzelczak, Wolf, Kotwica (72′ Kusztal)