Na pierwszy mecz sulęcinianie wybrali się do odległego o 350 km Lęborka, gdzie podejmował ich nowy drugoligowiec będący, wraz z drużyną Młodej Ligi, bezpośrednim zapleczem plusligowego Trefla Gdańsk.

Sulęcinianie zagrali bardzo skoncentrowani i rozważnie. Pierwszego seta wygraliśmy do 19. W drugim gospodarzy opuściła trema debiutanta, popełniali mniej błędów i gra się wyrównała. Ostatecznie dzięki akcji Turka, to sulęcinianie wygrali drugiego seta 24:26. Trzecia odsłona spotkania również zakończyła się zwycięstwem sulęcinian do 19 punktów. Spotkanie zakończył Stefaniak atakiem lewą ręką. Warto dodać, że to spotkanie było transmitowane na żywo na portalu YouTube i jak zapowiada klub: „będziemy starać sie przeprowadzać transmisje ze wszystkich wyjazdowych spotkań Olimpii”.

Po wczorajszym zwycięstwie Olimpia jest na drugim miejscu w tabeli, za prowadzącym stosunkiem małych punktów Orłem Międzyrzecz. Tuż za Olimpią znajduje się Stoczniowiec Gdańsk, który również wygrał swoje spotkanie w Kołobrzegu, al ma minimalnie gorszy stosunek małych punktów.

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra 8.10 w Nakle, a we własnej hali zobaczymy ich już 15.10 w meczu z LO MS Świnoujście.