Home Sport Olimpia Sulęcin

Bez Grzegorza Turka – czekającego na operację kolana – wybrali się do Wrocławia zawodnicy Olimpii Sulęcin. Gospodarze spotkania szóstej kolejki swój pierwszy komplet punktów zdobyli przed tygodniem, wygrywając w zaległym spotkaniu z drużyną MLKS Volley Gubin. Z tego powodu dość optymistycznie zapowiadali spotkanie z Olimpią. Parkiet hali przy ul. Krupniczej we Wrocławiu jednak zweryfikował ich plany – po godzinie i 25 minutach gry. Pierwszy, trwający 24 minuty set Olimpijczycy wygrali jeszcze minimalną różnicą punktów – 25:23, jednak w dwóch kolejnych setach żółto-niebiescy osiągali kilkupunktową przewagę, a kluczem do zwycięstwa w niezwykle niewygodnym dla przeciwników obiekcie wrocławian okazała się dobra gra Arkadiusza Romańczuka z naszymi środkowymi – Damianem Sławiakiem oraz Arturem Troską. Dzięki tej wygranej wyprzedziliśmy naszych wczorajszych rywali w tabeli dzięki lepszemu stosunkowi setów.

GWARDIA WROCŁAW – STS OLIMPIA SULĘCIN 0:3 (23:25; 19:25; 20:25)
Olimpia Sulęcin: Romańczuk, Greś, Gajowczyk, Troska, Zarębski, Sławiak oraz libero: Dzierżyński, Sas.
Gwardia Wrocław: Lewandowski, Wroński, Szymankiewicz, Jarząbski, Lesiak, Zwiech, Zdybek (libero) oraz Migdalski, Nowakowski, Andrulewicz.

ORZEŁ MIĘDZYRZECZ – BIELAWIANKA BESTER BIELAWA 3:1
VOLLEY GUBIN – ASTRA NOWA SÓL 0:3
CHROBRY GŁOGÓW – AZS UZ ZIELONA GORA 1:3
WKS SOBIESKI ŻAGAŃ – OLAVIA OŁAWA 3:2