W meczu 12. Kolejki TAURON 1. Ligi BBTS Bielsko-Biała pokonała Olimpię Sulęcin 3:0 (25:20, 25:15, 25:23). Dzięki temu zwycięstwu bielszczanie zachowali pozycję lidera tabeli. Tytuł MVP został przyznany Bartoszowi Pietruczukowi.

W sobotnim meczu gospodarzom do zwycięstwa wystarczyły 3 sety. Już na samym początku spotkania, dzięki świetnym zagrywkom Adriana Hunka, wyszli na prowadzenie 4:1. Bielszczanom na parkiecie udawało się niemalże wszystko. Powiększyli swoją przewagę do sześciu punktów: 10:4. Wysokiego prowadzenia nie oddali już do końca, pewnie zwyciężając w pierwszym secie 25:20.

W drugiej partii warunki ponownie dyktowali gospodarze. Chociaż początek był wyrównany, a po skutecznych atakach Michała Godlewskiego i Seweryna Lipińskiego wynik był remisowy, to po chwili bielszczanie zaczęli zdobywać pokaźną przewagę: 12:6. Zawodnicy Olimpii nie ustawali jednak w wysiłkach dogonienia rywali. Z Patrykiem Cichosz-Dzygą na zagrywce zmniejszyli dystans do trzech punktów: 12:9. Niestety, ale na rozgrywających świetne spotkanie bielszczan, było to za mało. Siatkarze BBTS zachowali koncentrację i wygrali drugiego seta do 15.

Trzeci set był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Siatkarze obu ekip zażarcie walczyli o każdą piłkę. W drugiej połowie seta na prowadzenie wyszli goście: 15:16. Po dobrej zagrywce Macieja Krysiaka zwiększyli nawet przewagę do dwóch punktów: 18:20. Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec BBTS, Harry Brokking. Przyniosło to zamierzony efekt, ponieważ po chwili był już remis 20:20. W nerwowej końcówce górą byli gospodarze, zwyciężając seta 25:23, a całe spotkanie 3:0.

Po 13 spotkaniach Olimpia Sulęcin z dorobkiem 18 punktów plasuje się na 10. miejscu w tabeli. Szansę na dopisanie kolejnych oczek do swojego konta sulęcinianie będą mieli w kolejną sobotę, kiedy we własnej hali podejmą SMS PZPS Spała. Siatkarze ze Spały nie rozgrywają najlepszego sezonu. Do tej pory wygrali zaledwie 2 spotkania i znajdują się na 15 miejscu w tabeli. Mecz Olimpia Sulęcin – SMS PZPS Spała odbędzie się 11 grudnia o 17:00.