Stal Sulęcin nieudanie zainagurowała rozgrywki IV ligi w sezonie 2020/2021. W pierwszej kolejce Stalowcy pauzowali z powodu nieparzystej ilości drużyn, w drugiej Stalowcom przyszło zawalczyć w Żaganiu. Tamtejsi Czarni to drużyna która w przedwcześnie przerwanym sezonie, w piętnastu meczach zdobyła zaledwie 14 punktów i tylko Pogoń Świebodzin oraz Tęcza Krosno Odrzańskie zakończyły sezon z gorszym bilansem.

Po dwóch kolejkach IV ligi w sezonie 2020/2021 to jednak Czarni są liderem dzięki dwóm zwycięstwom – najpierw pokonali skwierzyńską Pogoń, a na pozycję lidera wskoczyli po wysokim zwycięstwie nad sulęcinianami. Choć sulęcinianie po cichu mogli liczyć na korzystny wynik w Żaganiu, to jednak wszystko musiało zweryfikować boisko, a to nie okazało się łaskawe dla piłkarzy z Sulęcina.

Już w pierwszej połowie goście stracili bramkę, a na listę strzelców wpisał się, w 18 minucie, Zbigniew Mastalerz. Gdy w 30 minucie boisko musiał opuścić kreator gry sulęcinian – Rafał Grzelczak, a na jego miejsce na boisku pojawił się Mateusz Siudak sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała.
Gospodarze nie chcieli ułatwiać sprawy sulęcinianom i drugą połowę rozpoczęli z wysokiego „C” – już w 46 minucie na 2:0 podwyższył Tomasz Urban.
Trener Sławomir Iwasieczko w 58 minucie zdecydował się na dość pokerową zagrywkę – Michała Kusztala, Eliasza Kowalewa i Adriana Szydłowskiego na boisku zastąpili: Rafał Kotwica, Tomasz Sochacki oraz Michał Jabłoński.
Zmiany te jednak nie przyniosły rezultatu, a Czarni – wyprowadzając dwa szybkie ciosy (73′- Urban, 78′ – Wojciech Wypych) ustalili wynik spotkania 4:0, który dał im pozycję lidera IV ligi.

Czarni Żagań – Stal Sulęcin 4:0 (1:0)
Skład Stali: Filip Kowalew, Adrian Szydłowski (58′ – Michał Jabłoński), Karol Rosłanowski, Michał Rosiak, Bartosz Patelski, Bartosz Michałek, Rafał Grzelczak (30′ – Mateusz Siudak), Eliasz Kowalew (58′ – Tomasz Sochacki), Michał Kusztal (58′ – Rafał Kotwica), Damian Siudak, Michał Sobczak

W najbliższą sobotę – 8. sierpnia Stal Sulęcin, w której 95% zawodników to wychowankowie, rozegra pierwszy mecz domowy. O godzinie 14.00 na Stadionie Miejskim w Sulęcinie podejmie Meprozet Stare Kurowo.
Drużyna ze Starego Kurowa po skromnym zwycięstwie w Świebodzinie oraz remisie z Pogonią Skwierzyna (3:3) z 4 punktami w tabeli zajmują szóstą pozycję wśród 19 drużyn.