Home Sport Badminton

Reprezentacja Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona w składzie: Aleksandra Cieplak, Milena Gierońska, Marcin Markowski i Karol Chojnacki – w dniu 16 listopada br. uczestniczyli w zawodach Polskiego Związku Badmintona, które tym razem odbyły się w Lubniewicach. Pomimo tego, że nasza młodzież zagrała w starszej kategorii wiekowej świetnie poradziła sobie na korcie. Aleksandra Cieplak z Mileną Gierońską zajęły 2 miejsce w deblu. Jak same stwierdzą gra ze starszymi kolegami była świetnym doświadczeniem i treningiem.

29. listopada 2019 r. Odbyła się Lubuska Liga Badmintona w Świebodzinie – również tu nas nie zabrakło. Aleksandra Cieplak po raz kolejny triumfowała nad swoimi przeciwniczkami zajmując pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt klas 7-8, tuż za podium zdobywając 4 miejsce w tej samej kategorii znalazła się Milena Gierońska. Karol Chojnacki uplasował się tuż za najwyższym miejscem na podium, zdobył srebrny medal w kategorii chłopcy klasy 7-8. Miłosz Komorowski zajął miejsce 3 po zaciętej walce ze swoimi rywalami o wejście do finału. Bardzo dobre mecze rozegrali również Marcin Markowski, Jan Pietrzak, Julia Łaniec, Karolina Ćwiertnia, Milena Sroka, Fabian Kupisz, Julek Dziadas, Marcel Goliński.

Trenerzy Jeremi Borowiec i Magdalena Piechowiak są ogromnie dumni z zawodników i zapowiadają jeszcze więcej pracy na kolejne zawody.