Home Sport Badminton

Zawodników Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona nie zabrakło w trzeciej edycji Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej, która odbyła się w Ośnie Lubuskim w dniu 12.10.2019.

Aleksandra Cieplak pokonując wszystkie rywalki zajęła 1 miejsce. W tej samej grupie 4 miejsce zdobyła Milena Gierońska, Julia Łaniec 5-8 miejsce. Dużą niespodziankę sprawili najmłodsi zawodnicy – 2 miejsce zajął Miłosz Komorowski, a tuż za podium Grzegorz Stasiłowicz. Tobiasz Mazur pokonując rywala znalazł się w ćwierćfinale i ostatecznie zajął 5-8 miejsce. Swój debiut w turnieju miał Julian Dziadas to jego początek przygody z rakietą, a każdy kolejny turniej to nowe doświadczenie.

Podopieczni trenerów Magdaleny Piechowiak i Jeremiego Borowca wykazali się duchem walki, ale przede wszystkim dobrze się bawili. Kolejne turnieje Ligi zostaną rozegrane w Świebodzinie, Lubniewicach, a finał odbędzie się w Nowogrodzie Bobrzańskim.