Home Promowane

Praktycznie wszyscy nasi reprezentanci w rozgrywkach piłkarskich zaprezentowali się w ten weekend z pozytywnej strony. Kompletu punktów nie zdobył jedynie pewny już spadku Orkan Długoszyn.

Po dwóch porażkach – odpowiednio z liderem i wiceliderem tabeli Stal Sulęcin z nawiązką odbiła sobie poprzednie niepowodzenia i pewnie wygrała z LZS Bobrówko 3:1. Mimo dość dużej nieskuteczności pod bramką rywala Stal – 9 drużyna tabeli do przerwy prowadziła 2:0 po golach Michała Sobczaka (z rzutu karnego) i Grzegorza Sochackiego. W drugiej połowie bramkę dla LZSu zdobył Daniel Daszczyk, jednak na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, do siatki rywali ponownie trafił rutynowany Grzegorz Sochacki.

Stal Sulęcin – LZS Bobrówko 3:1 (2:0)
Skład Stali: Psiurka, Sochacki (90′ – Wojnarowicz), Buda (71′ – Bieńko), Przybysz (80′ – Mikulski), Kaczkowski, Sobczak, Michałek, Kaliski, Siudak, Rosiński, Grzelczak

A-klasa: Orkan Długoszyn – Smogórzanka Smogóry 2:5 (0:1)
W ostatnich spotkaniach w A-klasie Orkan Długoszyn chce się zaprezentować po prostu z jak najlepszej strony. Przez dwie trzecie spotkania rzeczywiście Orkan Długoszyn grał z dwunastą Smogórzanką jak równy z równym i jedyną brankę stracił w 39 minucie po strzale Sebastiana Bulaka. Niestety ponownie, tak jak to bywało w poprzednich spotkaniach Orkanowi przydarzył się moment słabszej gry, czego efektem były cztery bramki stracone w 26 minut w trakcie drugiej połowy. Dopiero przy wysokim prowadzeniu gości dwa honorowe trafienia zaliczyli: Marek Saja oraz Sylwester Jaruga. Orkan Długoszyn już do końca rozgrywek pozycji w tabeli nie poprawi i nadchodzącymi występami powoli, przynajmniej na rok żegna się z A-klasą.

GKP Pszczew – Znicz Trzemeszno 2:3 (0:1)
Znicz pokazał wolę walki. Trzynasta drużyna tabeli wywiozła z boiska szóstego zespołu trzy punkty. Do przerwy Znicz prowadził po bramce Radosława Dobrowolskiego. W drugiej połowie trafienia Jerzego Florczaka i Sebastiana Sawocha wyprowadziły GKP na prowadzenie. Pod koniec spotkania ponownie na listę strzelców wpisał się Radosław Dobrowolski, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Łukasz Grzelczak

B-klasa PAP Bosko – Victoria Stanowice 2:0(2:0)
W rozgrywkach B-klasy do rozegrania pozostały już tylko trzy kolejki spotkań. W sobotę odbyło się przedostatnie spotkanie Boskich na boisku w Żubrowie w tym sezonie. Po bramkach w pierwszej połowie Marka Lipskiego oraz Marcina Piernika pokonali oni Victorię Stanowice 2:0. Teraz Parafialnych b-klasowców czekają dwa wyjazdy – w tym do liderującego GKP Bogdaniec. W ostatniej kolejce meczem domowym zakończą oni inauguracyjny sezon. Przeciwnikiem będzie KS Wysoka.

Fot: fb.com/StalSulecin