Do czternastej kolejki spotkań kazali czekać swoim kibicom siatkarze Olimpii na pierwsze zwycięstwo domowe. Cierpliwość swoich wiernych kibiców wynagrodzili w najlepszy możliwy sposób – wygrywając za trzy punkty z jednym z faworytów do awansu – Stalą Nysa.

Mimo dwunastu dotychczasowych porażek hala sulęcińskiego liceum była praktycznie pełna, a Olimpia zaskoczyła jakością gry wszystkich zebranych. Jedynie druga partia wyglądała jak większość dotychczasowych setów w hali przy ul. E. Plater, w których bezdyskusyjnie górą byli goście. W pierwszej i trzeciej odsłonie spotkania Olimpia do drugiej połowy seta walczyła punkt za punkt. W pierwszej odsłonie właściwie przewagę uzyskała dopiero w samej końcówce. W trzeciej części spotkania nasi siatkarze przegrywali 16:17, lecz na zagrywce pojawił się Filip Frankowski, który wyprowadził Olimpię na czteropunktowe prowadzenie i ostatecznie – podobnie jak w pierwszej odsłonie Olimpia wygrała do 23.

Czwarta partia to wysoka przewaga Olimpii od samego początku, a zagubiona Stal popełniała błędy, które charakteryzowały grę naszej drużyny w dotychczasowych spotkaniach. Trzeba przyznać, że duży wpływ na to miała postawa Olimpijczyków, którzy w ostatnim secie zagrali po „diabelsku” i jak przyznał trener gości – Piotr Łuka – wyciągali niesamowite piłki w obronie, co dodatkowo wpływało na postawę jego drużyny.

OLIMPIA SULĘCIN – STAL NYSA 3:1 (25:23, 15:25, 25:23, 25:15)

Poniżej przedstawiamy pełną galerię zdjęć z tego spotkania

Teraz w naszej drużynie czas na przerwę świąteczną, zawodnicy treningi wznowią w środę. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane siódmego stycznia w Sanoku, a relację live z tego spotkania przeprowadzi oficjalny kanał Polskiego Związku Piłki Siatkowej.