Pod znakiem sportu będzie przebiegał weekend 23-24 września. Na chętnych kibiców będą czekały emocje siatkarskie i piłkarskie.

W dwóch Sulęcińskich halach sportowych – I LO oraz SP 1 odbędzie się Turniej o Puchar Burmistrza Sulęcina, który jednocześnie jest memoriałem im. Zbigniewa Bartkowiaka. W turnieju prócz pięciu lubuskich reprezentantów szczebla centralnego wystąpi w nim dobrze znany sulęcinianom zespół z Głogowa.

Program turnieju:
Sobota
Grupa I (Hala I LO)
11.00: OLIMPIA – Astra Nowa Sól
16.00: Sobieski Żagań – Astra Nowa S._
30 minut po spotkaniu nr 2: OLIMPIA SULĘCIN – Sobieski Żagań

Grupa II (SP 1)
11.00: Chrobry Głogów – Orzeł Międzyrzecz
16.00: AZS Zielona Góra – Chrobry G.
30 minut po spotkaniu nr 2: Orzeł Międzyrzecz – AZS Zielona Góra

Mecze sobotnie będą trwały trzy sety. W niedzielę natomiast odbędą się mecze do trzech wygranych setów:
godz. 10.30 (Hala SP nr 1): mecz o V m-ce: III grupa II – III grupa I
godz. 10.30 (Hala I Lo): mecz o III m-ce: II grupa II – II grupa I

30 minut po poprzednim meczu – FINAŁ: I grupa II – I grupa I

Gdyby kibicom było jeszcze mało siatkarskich emocji, to w niedzielę, o godzinie 12.30 na boisko w gimnazjum wyjdą juniorzy Olimpii, którzy podejmą w rozgrywkach ligowych UKS SET Gorzów.

Piłka nożna
Stal Sulęcin zaprasza na pojedynek ligowy. W sobotnie popołudnie (o godzinie 17.00) podejmą oni Zjednoczonych Przytoczna. Stalowcy liczą na podtrzymanie dobrej passy i kolejny awans w tabeli.

Orkan Długoszyn z nadziejami na pierwsze historyczne punkty w A-klasie wybiera się do Piesek, gdzie rozegra mecz z tamtejszym Asem. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17.00.

Znicz Trzemeszno, w meczu domowym podejmie wicelidera rozgrywek. Pogoń Skwierzyna, podobnie jak lider z Boczowa zdobył 13 pkt w pięciu kolejkach i nie przegrał jeszcze spotkania.