Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Z udziałem Dowódcy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej gen. dyw. Jarosława Czosnka oraz Dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej płk. dypl. Piotra Malinowskiego 12 października na placu apelowym garnizonu Wędrzyn odbyła się uroczystość pierwszej rocznicy przejęcia i dziedziczenia tradycji 316 Kompanii Transportowej Pomocniczej Wojskowej Służby Kobiet 2 Korpusu Polskiego przez 45 Wojskowy Oddział Gospodarczy kierowany przez Komendanta ppłk Waldemara Kliszczaka.

W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaczenia, ryngrafy i podziękowania załodze, oficerom, dowódcom, żołnierzom oraz osobom współpracującym z 45 Wojskowym Oddziałem Gospodarczym.
W imieniu burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta okolicznościowy ryngraf od Dowódcy 45 Wojskowego Oddziału Gospodarczego przyznany Gminie Sulęcin przyjęła Zastępca Burmistrza Iwona Walczak.
W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele jednostek samorządowych Województwa Lubuskiego, Wojewody Lubuskiego, Powiatu Sulęcińskiego, kompanii honorowej Wojska Polskiego, Wojskowej Orkiestry Dętej, służb mundurowych, jednostek organizacyjnych, pracowników cywilnych 45 WOG, kombatantów oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Kompanii Kadetów im. Zesłańców Sybiru z Gorzowa Wielkopolskiego.

W swoim liście gratulacyjnym do Komendanta 45 Wojskowego Oddziału Gospodarczego burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart zaznaczył między innymi: „…Pomocnicza Służba Kobiet potocznie nazywana „Polskimi Pestkami”, stanowiła unikalną formację w całej historii Wojska Polskiego. Była to jedyna w swoim rodzaju, kilkutysięczna armia kobiet 316 Kompanii Transportowej, które oddały nieocenione zasługi podczas ofiarnej pracy w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu… W imieniu własnym oraz Rady Miejskiej i mieszkańców Gminy Sulęcin życzę Panu oraz Pana współpracownikom sukcesów w pracy zawodowej…”.

Maciek Barden

1 odpowiedź na ten artykuł
  1. Przedtem lasy na medaliki i laurki byl wybitny maz ziemi sulecinskiej ex starosta ,ale widze ma juz nastepcow

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Korzystamy z usługi Google Analytics i Google AdSense, usługa Google Analytics służy do tworzenia statystyki stron internetowych świadczonej przez Google, dzięki której pliki cookie zostają zamieszczone na Państwa urządzeniu. Informacja wytworzona przez plik cookie, dotycząca korzystania przez Państwa z Serwisu będzie przekazana i przechowywana przez Google. Google będzie wykorzystywał te informacje w celu oceny korzystania przez Państwa z Serwisu, zestawiania raportów z działalności prowadzonej na witrynie dla operatorów witryny oraz świadczenia innych usług dotyczących działalności na witrynie i korzystania z internetu.

_utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz, _ga

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?