Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Iga Czekalska z Torzymia walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni. Potrzebuje jednak wsparcia – jedyną nadzieją na uratowanie dziewczynki jest terapia genowa. Rodzicom Igi brakuje jednak kolosalnej sumy.

9 milionów – wycenione życie Igi
Ta kolosalna kwota to cena za leczenie terapią genową. Póki co ponad 9 milionów brakuje rodzicom dziewczynki, którzy ścigają się z czasem. Aby zebrać potrzebne środki założona została zbiórka na siepomaga.pl, a także grupa na Facebooku, na której można licytować fanty przekazane przez ludzi dobrej woli.

SMA to nie wyrok
Nowoczesne leczenie, terapia genowa, to nadzieja na normalne życie dla dziewczynki. SMA to nic innego jak rdzeniowy zanik mięśni typu 1. – w praktyce oznacza to, że mięśnie Igi umierają, a dziewczynka słabnie. Dzieci bez leczenia odchodzą z tego świata bardzo szybko – ze względu na agresywny i mocno inwazyjny charakter choroby. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ organizm Igi nie produkuje białka, które jest potrzebne mięśniom, aby się poruszać. W wyniku mięśnie słabną i obumierają.

Ostatnia nadzieja
Szansą na uratowanie Igi jest terapia genowa. W uproszczeniu polega na podaniu choremu preparatu zwierającego gen wytwarzający białko, którym odżywiają się mięśnie. Iga nie ma tego genu, ale może go otrzymać właśnie dzięki drogiemu leczeniu. Zostało jej jednak mało czasu, ponieważ nie może ważyć mniej niż 13,5 kg, aby lek w ogóle zadziałał.

Licytacje i wpłaty – na ratunek Idze
Aby pomóc dziewczynce rodzice założyli specjalną zbiórkę pieniędzy – siepomaga.pl/iga. Można też przekazywać bądź kupować fanty na facebookowej licytacji (Iga i jej walka z SMA). Do zgarnięcia przeróżne przedmioty i usługi. Od książek dla dzieci, przez nowe wędki do połowu ryb, a także kosmetyki czy nawet voucher na nabicie klimatyzacji w samochodzie – każdy znajdzie coś dla siebie, każdy też może przekazać fanty, by dać Idze szansę na życie.

JP

Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa