Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

W tym roku obchodzimy już XIV Cała Polska Czyta Dzieciom w Bibliotekach. W całym kraju odbyło się mnóstwo imprez przybliżających dzieciom piękno i korzyści wynikające z czytania.

W Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie, w dniach 1-3.06.2015, gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sulęcinie, klasy pań: A. Żegalskiej, I.Kupisz, A.Worony. Po raz pierwszy odwiedziła nas też grupa ze Świetlicy Caritasu „Dar Serca” z siostrą, panią E. Harasimowicz i wolontariuszkami.

Podczas spotkań każda grupa miała możliwość obejrzeć film: „Sekret Eleonory”. Piękny, poetycki obraz pokazujący problemy dziecka z nauką czytania, a także odwieczną walkę dobra ze złem. Poza tym przypomina najmłodszym postaci z najpiękniejszych baśni bajek. Po filmie odbywały się dyskusje: jak sobie radzić z problemami, kto nam w tym pomaga, dlaczego warto czytać książki.

Kolejnym punktem były: gry, rebusy, łamigłówki związane z książkami i czytaniem. Każdy uczestnik miał możliwość samodzielnego wykonania pięknej zakładki z kolorowych papierowych modułów, lub w stylu orgiami- w kształcie ołówka. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Miło było nam gościć w Bibliotece młodych czytelników, mamy nadzieję, że spotkania te, będą dla wielu z nich, inspiracją do dalszych samodzielnych, literackich poszukiwań.

Nadesłała
Anna Kicińska
Biblioteka Pedagogiczna w Sulęcinie

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin