Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

9.10.2013, w Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie odbyło się spotkanie integracyjne: „Zaczarowana poezja Tuwima w Sulęcinie”. Impreza była zorganizowana z okazji trwającego roku Juliana Tuwima oraz Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczestnikami jej byli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, a konkursy, zabawy i zagadki przygotowały bibliotekarki: pani Jadwiga Nitecka z SP Sulęcin, pani Anna Przybyłowska z ZSLiZ Sulęcin wraz z uczennicami, pani Dorota Nazwalska z SOSW Sulęcin, oraz bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie.

   Zajęcia inspirowane były poezją Juliana Tuwima, znaną już kilku pokoleniom Polaków. Wierszy typowo dziecięcych poeta napisał około 40. Mieliśmy więc z czego wybierać. Najwięcej entuzjazmu wywołała zabawa, w podróż po Polsce szaloną lokomotywą. Dzieci podzielone na pięć grup, odpowiednio do rejonów kraju, wspólnie ustalały co jest charakterystyczne dla danej części Polski i przedstawiały to kredą na dużych kartonach. Samo rysowanie kredą bardzo angażowało, niektórzy ubrudzili się po łokcie, ale efekt jest wspaniały. Praca „Lokomotywa”, jest obecnie wystawiona w Czytelni biblioteki. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się inne zabawy literackie, np: zagadki przygotowane przez młodzież z ZSLiZ w Sulęcinie, czy dosyć trudne zadanie wybierania literek z wiersza „Abecadło”. Wszyscy uczestnicy zapoznali się także z ciekawą prezentacją multimedialną o Julianie Tuwimie przygotowaną przez stażystkę z Biblioteki Pedagogicznej panią Kasię Mróz. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, mile widzianego po twórczych działaniach.
Spotkanie nasze miało na celu przypomnienie postaci Tuwima, ale przy okazji staramy się szerzyć wśród dzieci zainteresowania literackie i zachęcić do czytania książek, co mamy nadzieję, że się nam udaje. To już drugie spotkanie, gdzie środowisko bibliotekarek szkolnych wspólnie przygotowuje zajęcia dla dzieci i młodzieży.

   Dziękujemy panią bibliotekarkom za przygotowanie spotkania, a dzieciom i nauczycielom z SOSW Sulęcin za uczestnictwo w spotkaniu.

Nadesłała Anna Kicińska

Biblioteka Pedagogiczna w Sulęcinie

 

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS