Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Kultura

W Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie czynna jest wystawa prac Jana Kmiecia, mieszkańca Sulęcina, „Świat w drewnie zapisany…”.

Prezentowany jest fragment kolekcji domowej, obejmujący płaskorzeźby w drewnie, o tematyce związanej z przyrodą lubuską. Zobaczymy ciekawie wyrzeźbione jelenie, sarny, dzikie ptaki, rośliny. Pan Jan wykonuje też ozdobne deseczki pod trofea myśliwskie, przeważnie pod nieregularne poroża, kły. Dla wnuków została wyrzeźbiona seria kolorowych krasnoludków. A najbardziej efektowną ozdobą tej kolekcji jest ogromny model okrętu, wykonany od podstaw własnoręcznie, w ciągu wielu miesięcy.

Warto dodać, że pan Kmieć zajmuje się także ciekawą dziedziną rękodzieła, jaką jest decoupage, czyli sztuką ozdabiania przedmiotów motywami papierowymi, przy użyciu specjalnych farb i lakierów. Prace w tej technice prezentował na wystawie w Domu Joannitów, w październiku 2012 roku.

Pan Jan ciągle poszukuje nowych rozwiązań i sposobów wyrażania się w swej twórczości. Czyli jak najciekawiej ująć ulotne chwile i zakląć je w drewno. Hobby jest dla niego nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, pomaga mu też zapominać o chorobie, daje dużo pozytywnej energii.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy, do 16 lutego 2013 (Biblioteka Pedagogiczna Sulęcin, ul.E.Plater 3).

Nadesłała
Anna Kicińska

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS