Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Kultura

W Bibliotece Pedagogiczne w Sulęcinie, do końca czerwca będzie można oglądać wystawę: „Kto zbudował świątynię w Sulęcinie?”

Jest ona owocem projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, z programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Ślady przeszłości-uczniowie adoptują zabytki”. Projekt nadzorowała pani Wioletta Kaźmierczak, która jednocześnie przygotowała wystawę. Ekspozycja była już prezentowana w SOSW w Sulęcinie, ale z pewnością wielu mieszkańców naszego miasta o tym nie wiedziało, a teraz mają niepowtarzalną okazję.

Oglądając tę niezwykle ciekawą wystawę można dowiedzieć się: kto rozpoczął budowę sulęcińskiego kościoła, co jedli jego budowniczowie, poznacie tez patrona świątyni, ciekawostki archeologiczne, m.in. o dołkach ogniowych, a także zobaczycie prace plastyczne zainspirowane świątynią. Jednym słowem warto zajrzeć do Biblioteki i pogłębić swoją wiedzę o tym niezwykłym zabytku naszego miasta. A wszystko to dzięki pani Wioletcie Kaźmierczak z SOSW Sulęcin i jej młodym podopiecznym.

Zapraszamy do oglądania w godzinach otwarcia Biblioteki (pn-pt: 8-17, sb: 9-13)

Nadesłała
Anna Kicińska
Biblioteka Pedagogiczna w Sulęcinie

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS