Praca steinpol
Home Kultura Koncerty - relacje

Praca Christianapol meble Sulęcin

Raggafaya koncert w Sulęcinie
Raggafaya koncert w Sulęcinie

Informacje o koncercie:

Data: 17.09.2010 (piątek),
Start: 20:00,
Wstęp: 10zł,
Miejsce: Klub u Bulka

Klub u BULKA (Sulęciński Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji) zaprasza na koncert koszalińskiej grupy RAGGAFAYA!
Będzie to  pierwszy klubowy koncert po wakacyjnej przerwie, w sam raz na początek roku szkolnego. Ragagafaya to 100% pozytywnej energii.

Formacja RAGGAFAYA istnieje od stycznia 2004 roku. Założona została przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz doświadczenie w zakresie wykonywania przeróżnej muzyki od metalu do lekkiego rozrywkowego grania. W efekcie muzyka, jaką prezentuje zespół jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funka i rocka, która zadowoli szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji  reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock’n’rollowych tradycjonalistów. Tekstowo jest z reguły wesoło, lekko i frywolnie, jednak z drugiej strony w setliście pojawiają się również słowa z dużo bardziej poważnym, a chwilami poetyckim przekazem. Podsumowując: dźwięki + słowa ekipy z Koszalina to radosna mieszanka wywołująca szeroki uśmiech na twarzy, przy której nie sposób usiedzieć w miejscu. Prawdziwą bombę energetyczną stanowią niesamowicie żywiołowe koncerty, które są prawdziwym odzwierciedleniem niezwykłego potencjału kapeli.

W 2007 roku Raggafaya zdobyła pierwsze miejsce w przeglądzie młodych kapel na Ostróda Reggae Festival, co zaowocowało wydaniem w 2008 roku debutanckiej EP-ki, zatytułowanej „Bongoizm”, która ukazała się nakładem wydawnictwa „Zima” i była dołączona do ósmego numeru czasopisma „Free Colours”.

Ostatnio Raggafaya zaczyna coraz więcej koncertować po całym kraju. Dotychczas ma za sobą występy u boku takich wykonawców jak: Paprika Korps, O.S.T.R., Farben Lehre, Mr. Zoob, Etna, Big Cyc, Hurt, Leniwiec czy Tabu.
Na wiosnę 2010, nakładem Lou & Rocked Boys pojawiło się pierwsze profesjonalne wydawnictwo w postaci płyty CD, zatytułowane „Karrambol”, promowane singlem, zatytułowanym „Dźwiękoszczelni”.

SKŁAD:
Michał Dolak – gitara
Mikołaj Górski – perkusja
Dominik Hałka – instrumenty klawiszowe, śpiew
Paweł Łaskowski – śpiew
Nataniel Marsal – Cabitango – śpiew
Maciej Trembowiecki – gitara basowa

Strona zespołu www.myspace.com/raggafaya

Nadesłał
Jacek Filipek

1 odpowiedź na ten artykuł
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie