W sobotę oraz niedzielę we Wrześni odbywał się II memoriał Ryszarda Tuszyńskiego. Jego główną odsłoną był turniej drużyn pierwszoligowych. Dla naszego beniaminka była to pierwsza okazja do zmierzenia się z rywalami na pierwszoligowym poziomie.

Jak powiedział nam trener Olimpii Łukasz Chajec – jest zadowolony z dwumeczu (sobota – z Krispolem Września, niedziela ze Stalą Nysa). Dzięki niemu wiadomo jak należy przepracować końcówkę okresu przygotowawczego do ligi, która startuje już za dwa tygodnie. Wiemy co należy poprawić oraz nad czym trzeba popracować. W turnieju zagrali wszyscy zawodnicy, choć tym razem rotacji było znacznie mniej niż w Turnieju o Puchar Starosty Sulęcińskiego rozegranym niedawno w Sulęcinie.

W sobotnim spotkaniu, którego stawką było prawo do gry o zwycięstwo w całym turnieju Olimpijczycy ulegli gospodarzom 1:3 (25:23, 25:22, 15:25, 25:14) – w dwóch pierwszych partiach przegrywając końcówki setów, wygrywając trzecią znacznie skuteczniejszym atakiem i przegrywając czwartą odsłonę przede wszystkim po własnych błędach w grze.

Bardzo emocjonujące było niedzielne spotkanie z Aqua Zdrój Wałbrzych. Sulęcinianie prowadzili praktycznie przez całego pierwszego seta – osiągając nawet czteropunktową przewagę 20:16, jednak wałbrzyszanie byli w stanie doścignąć naszą drużynę na jeden punkt (22:21). Piorunująca końcówka w wykonaniu Olimpii dała zwycięstwo w pierwszej partii do 22. W drugiej odsłonie to zawodnicy Aqua Zdrój narzucili swój styl gry, Żółto-niebiescy nie ustrzegli się błędów i to przeciwnicy kontrolując cały czas tego seta wygrali spokojnie do 15. W trzecim secie do głosu ponownie doszła Olimpia i podobnie jak w pierwszym secie wygrała do 22.

Czwarta odsłona mogła zakończyć to spotkanie. Mimo że wałbrzyszanie rozpoczęli go od prowadzenia 0:3, to jednak Olimpia objęła dwupunktowe prowadzenie 13:11, które straciła przy stanie 17:18.
Nasza drużyny prowadziła jeszcze przy stanie 23:22, jednak końcówka ponownie należała do wałbrzyszan, którzy ostatecznie wygrali 24:26.

O trzecim miejscu decydował więc tie-break. W nim ponownie doskonale rozpoczęli zawodnicy Aqua Zdrój prowadząc 0:3, jednak Olimpijczycy byli w stanie doprowadzić do remisu 4:4. To, co się działo w końcówce tego seta nie przypominało turnieju towarzyskiego – przeciwnicy Olimpii mieli trzy piłki meczowe prowadząc 11:14, jednak „Diabelska Olimpia” sobie tylko znanym sposobem doprowadziła do remisu po 14:14. W nerwowej końcówce większym opanowaniem wykazali się Sulęcinianie wygrywając 20:18.

Klasyfikacja Turniej Pierwszoligowców:
1. Stal Nysa
2. APP Krispol Września
3. STS Olimpia Sulęcin
4. AQUA ZDRÓJ Volley Wałbrzych

Już w kolejny weekend turniej w Sulęcinie. W memoriale im. Józefa Bartkowiaka zobaczymy 5 lubuskich zespołów oraz Chrobrego Głogów.