Praca steinpol
Home Kultura Koncerty - relacje

Praca Christianapol meble Sulęcin

Koncert Czeskiego duetu – Zdenek Bina & Jan Urbanec Sulęcin
Koncert Czeskiego duetu – Zdenek Bina & Jan Urbanec Sulęcin

Miejsce: Sulęcin Klub u BULKA – SOKSiR
Data: 11.12.2010
Start: 20:00
Wstęp: 8 zł (młodzieżowy) 10 zł (dorosły)
Każdy kto dotrze po koncercie do restauracji Bajka z ważnym biletem otrzyma 10% rabatu.

Koncert Czeskiego duetu – Zdenek Bina & Jan Urbanec – worldgroove music.
Gwarantujemy, iż ten koncert będzie niezapomniany.

ZDENĔK BÍNA ACOUSTIC PROJECT
Zdenĕk Bína, śpiew, gitara akustyczna
Jan Urbanec, gitara basowa

W grudniu 2009 roku rozpadł się jeden z ciekawszych zespołów czeskich, -123min. Założyciel zespołu i niekwestionowany lider wprowadził w życie kiełkujący od lat pomysł, grania akustycznie. 31 grudnia w czeskiej telewizji pojawił się w Nocy z Aniołem duet Zdenka Biny z Janem Urbancem. Śpiew oraz gitara akustyczna i akustyczna gitara basowa.

W muzyce duetu czuć rockową tradycję Minut, jazzowe inklinacje i swobodę, niczym nieskrępowaną wyobraźnię, pozwalającą na podróże w odległe rejony, często w takie gdzie jazzowy czy rockowy muzyk, z różnych powodów, by się nie zapuścił. Muzyka grana z pasją, ale i wyczuciem, zabarwiona humorem, wciąga słuchaczy, zabiera w podróż. W radosną podróż, z której nie chce się wracać.

Muzycy budują skromnymi na pozór środkami nastrój balansujący od zadumy i melancholii po karnawałową zabawę. Muzyka zmieniając nastroje wędruje przez różne konwencje i miejsca na ziemi. Kompozycje, w dużej mierze improwizowane, nie mają wiele wspólnego z nasuwającą się na myśl, przy tym zestawie instrumentów, Hiszpanią. Rytmy pochodzą raczej z Południowej Ameryki, Afryki czy Azji, choć to też tylko przyprawa, fascynacje. Muzyka jest Zdenkowa, słychać to w każdej nucie, w każdej piosence. Zdenek jest główną postacią przedstawienia, oprowadza po swoim świecie opowiadając własne historie. Nieco chaotyczne, rozbiegane, rozimprowizowane. Zdenek, jak zwykle, ma wiele do przekazania a w jednym utworze odnaleźć można pomysłów na kilka piosenek. Koncert to podróż po pełnym humory a niekiedy zadumy świecie Zdenka Biny.

www.zdenekbina.com

Koncert z cyklu „Kawa i Blues – koncerty pełne smaku”
Kawa gratis – sponsorem kawy jest restauracja BAJKA – Sulęcin

Nadesłał
Jacek Filipek
SOKSiR

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie