Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Sport

Jak już wiadomo od dłuższego czasu GTPS Gorzów Wielkopolski wycofał się z rozgrywek II ligi, a powstały w jego miejsce UKS Set zgłosił swój akces do III ligi. Spowodowało to uszczuplenie grupy II, II ligi o jednego przedstawiciela województwa lubuskiego. Od pewnego czasu spekulowano o przystąpieniu do rozgrywek II ligi MLKS Volley Gubin, dotychczas występującego klasę niżej. Pogłoski o takim rozwiązaniu nasiliły się w zeszłym tygodniu, po opublikowaniu przez LZPS zestawienia trzecioligowców, w którym ciągle, pomimo aktualizacji, brakowało gubinian.

Dziś wszystko stało się jasne. Jak oficjalnie ogłosił Polski Związek Piłki Siatkowej: „Zarząd pozytywnie zaakceptował wniosek Klubu MKS VOLLEY Gubin o przejęciu miejsca w II lidze mężczyzn, grupie 2. w związku z wycofaniem się z rozgrywek GTPS Gorzów Wielkopolski”. Tak więc wakat po GTPS Gorzów obsadzi beniaminek z Gubina. Zespół MLKS powstał w 2007 roku jako kontynuator tradycji Cariny Gubin, z którą Olimpia już mierzyła się na drugoligowym poziomie. MLKS swoje dotychczasowe sukcesy święcił w rozgrywkach młodzieżowych, bezskutecznie walcząc o awans do II ligi. W ostatnim sezonie Volley Gubin zajął trzecie miejsce w rozgrywkach III ligi, za drużynami SPS Eurotax Lubsko i UKS Orliki Iłowa.

Drużyna w rozgrywkach II ligi będzie nosić nazwę MLKS A.Z. IWANICCY Gubin-Krosno.

Marek Dębowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS