Home Promowane

zjednoczeni-przytoczna-stal-sulecin-2016Po przełożeniu spotkania ze Słubicami w pierwszej kolejce Klasy Okręgowej, Stal Sulęcin wybrała się do Przytocznej, aby zainaugurować rozgrywki w sezonie 2016/2017. Niestety nasza drużyna wróciła na tarczy. Pomimo korzystnego wyniku do przerwy, dwie stracone w krótkim odstępie czasu bramki sprawiły, że to gospodarze odnotowali drugie zwycięstwo w tym sezonie.

W przeciwieństwie do meczu sparingowego, wysoko wygranego przez gospodarzy, pierwsza połowa pojedynku ligowego była niezwykle wyrównana. Żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć widocznej przewagi i mimo, że obie drużyny stwarzały dogodne sytuacje bramkowe, to jednak pierwszą połowę oba zespoły zakończyły rezultatem 0:0. Wynik nie uległ zmianie także przez 20 minut drugiej części spotkania, jednak w tym momencie na boisku pojawił się Maciej Malinowski. 38-letni zawodnik, ma za sobą występy na wszystkich wyższych poziomach rozgrywkowych w Polsce (łącznie z występami w Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań i Dyskobolii Grodzisk Wlkp.). Po trzech minutach od wejścia na boisko Maciej Malinowski asystował przy golu Patryka Minge, lecz było to drugie trafienie Zjednoczonych w tym meczu – dwie minuty wcześniej po rzucie rożnym strzelcem gola okazał się Piotr Bialic. Od tego momentu to gospodarze wydawali się przeważać, jednak wynik nie uległ już zmianie. Między słupkami Stali stanął wypożyczony przed tym sezonem Robert Kukuska, który dzień wcześniej wrócił do kraju.

Zjednoczeni Przytoczna – Stal Sulęcin 2:0 (0:0)
Skład Stali: Kukuska, Rosiński, Mikulski, D. Siudak, Kaliski, Grzelczak, Obara (54′ – Monkiewicz), Wojnarowicz (46′ – Sobczyk), Michałek (77′ – Kowalew), Sobczak, Koliński.

Pierwszym meczem w roli gospodarza będzie dla Stalowców sobotnia potyczka z Orłem Międzyrzecz. Były klub Sławomira Iwasieczki i Roberta Kukuski, rozgromił u siebie Polonię Lipki Wielkie aż 10:1, strzelając 3 bramki w ciągu 6 minut pierwszej połowy, oraz 3 bramki w ciągu trzech minut drugiej połowy. Cztery bramki w tym meczu zdobył Mateusz Klimczak, Po dwie – Damian Nowak i Łukasz Kwiatkowski, a po jednym trafieniu dla Orła dorzucili – Dawid Śliwiński i Damian Ciechański.

Do momentu zakończenia remontu stadionu na Winnej Górze, Stal Sulęcin spotkania w roli gospodarza będzie rozgrywać na obiekcie w Krzeszycach.