IV liga: Stal Sulęcin – Dąb Przybyszów 0:3 (0:1)
Stal Sulęcin do tego meczu przystąpiła tylko z trzema zawodnikami rezerwowymi i w mocno eksperymentalnym zestawieniu. Dość powiedzieć, że linia obrony grała w takim ustawieniu po raz pierwszy, a z konieczności na prawym skrzydle pomocy został ustawiony Mateusz Siudak. Mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a już po trzydziestu sekundach Paweł Matusik był zmuszony wyciągać piłkę z siatki po bramce Adriana Kręca. Stal szukała swojej szansy, natomiast Dąb Przybyszów skutecznie nie dopuszczał do groźnych sytuacji pod własną bramką. Trzeba przyznać, że swój cel osiągnął w bardzo prosty sposób – dominując w środku pola, gdzie drużyna gospodarzy niestety praktycznie przez większość meczu nie istniała. Gdy Stalowcy zmodyfikowali troszeczkę sposób gry, posyłając długie piłki z pominięciem drugiej linii gra zaczęła docierać bliżej pola karnego drużyny gości. Jednak nadal klarownych sytuacji było jak na lekarstwo, dość kontrowersyjne decyzje podejmowali sędziowie, a Dąb wykorzystywał nadarzające się okazje. Po jednej z kontr piłka zmieniła tor lotu odbijając się od interweniującego Mariusza Kunata w taki sposób, że Paweł Matusik mógł tylko odprowadzić wzrokiem futblówkę wpadającą do bramki. Kolejna kontra Dębu w 83 minucie tylko przypieczętowała kolejną porażkę gospodarzy.

Nie można w tym meczu odmówić Stalowcom serca do gry. Wygląda jednak na to, że sytuacja w klubie i brak warunków do spokojnego treningu znacznie odbija się na możliwościach drużyny, która była bardzo efektywna podczas rundy jesiennej. Dobra informacja napłynęła natomiast z Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, który w związku z reorganizacją III ligi postanowił, że w sezonie 2016/2017 IV liga lubuska zostanie powiększona do 18 zespołów, co oznacza, że jeszcze miejsca 10-11 w obecnym sezonie mogą zagwarantować pozostanie w gronie czwartoligowców. Stal Sulęcin z 27 punktami zajmuje obecnie 12 miejsce w gronie 16 zespołów.

Stal: Matusik, Grzelczak, Kaliski, Kunat, Koliński, Michałek (85′ – Wojnarowicz), Rosiński, M. Siudak, Sobczyk, Sochacki, Worona

A – klasa: SKP Słubice – Znicz Trzemeszno 6:1
SKP Słubice nie pozostawiło złudzeń Zniczowi Trzemeszno. Słubiczanie w poprzednim meczu strzelili w Boczowie aż 8 bramek, w spotkaniu ze Zniczem okazali się tylko odrobinę mniej skuteczni. Dzięki temu zwycięstwu trzeci w tabeli słubiczanie mają już 6pkt. przewagi nad drużyną z Trzemeszna, która jest czwarta.

B-klasa: Orkan Długoszyn – Feniks Ściechów 4:0 (2:0)
Pewne zwycięstwo Orkana Długoszyn nad liderem rozgrywek. Wynik już w osiemnastej minucie otworzył nowy nabytek długoszynian – Teodor Kędzior, natomiast drugą bramkę w tym meczu strzelił Norbert Kierzkowski. Po przerwie swoje trafienia dołożyli – Jarosław Solski oraz Marek Janicki. Po dobrej i skutecznej grze Orkan awansował na piąte miejsce w tabeli B-klasy.

Orkan Długoszyn: Sochacki, Dec (78′ – Magda), Gocal, Jaruga, Kędzior (46′ – Janicki), Kierzkowski (75′ – Osowski), Małecki, Miszon, Prugar, Ścieszka (46′ – Karpuk), Solski

Juniorzy Starsi: Ilanka Rzepin – Stal Sulęcin 3:0 (walkower)
Jedynie siedmiu juniorów pojawiło się na zbiórce przed wyjazdem do Rzepina. W związku z tym juniorzy Stali Sulęcin nawet nie pojechali na ten mecz.

Trampkarze: Ilanka Rzepin – Stal Sulęcin 0:10
Dwucyfrowy wynik zanotowali natomiast trampkarze, którzy wybrali się na mecz do Rzepina. Pokonali oni swoich rówieśników w bardzo widowiskowy sposób aplikując gospodarzom aż dziesięć bramek, nie tracąc przy tym ani jednej.

Młodziki: Zorza Kowalów – Stal Sulęcin, niedziela – godzina 13.00.
Ostre strzelanie w Kowalowie urządzili sobie podopieczni Wojciecha Lewandowskiego. W ciągu 60 minut zaaplikowali przeciwnikom z Kowalowa aż dziewięć bramek – nie tracąc ani jednej.
Bramki: Kamil Bulava 3, Łukasz Chudziński 3, Dawid Flisikowski, Kacper Kujawa, Michał Jabłoński.
Skład Stali: Winter, Bulava, Chudziński, Flisikowski, Gap, Górz, Jabłoński, Koleszka, Kujawa, Lorenz, Sochacki, oraz Kaczmarek, Maśluk, Pieloch, Wagner, Żyłuk

Orliki Parafialnej Akademii Piłkarskiej Bosko oraz Stali Sulęcin rozpoczęły wiosenną rundę rozgrywek – pierwszy turniej rozgrywano w Słońsku. Oficjalna końcowa klasyfikacja turnieju: