Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Kolejna godna podziwu inicjatywa jednej z mieszkanek Sulęcina! Ewa Kaczmarek, młoda mama, pracownik firmy Maszoński Logistic, która od niedawna zajęła się szyciem, głównie ubranek dla dzieci. Jak wyjątkowa pasja przerodziła się w charytatywną pomoc, niesioną malutkim nowonarodzonym dzieciom… o tym na portalu Sulecin24.pl

Tęczowy Kocyk to nieoficjalna grupa, zrzeszająca osoby z całej Polski, która zajmuje się wykonywaniem ubranek, czapek, kocyków i becików dla maluszków z wadami letalnymi, hiperwcześniaków (urodzonych między 12. a 24. tygodniem ciąży). Pomoc polega na szyciu malutkich rożków, czapeczek kocyków, w które otulić będzie można nowonarodzone maluchy, na które przecież w sklepach nie dostaniemy przedmiotów aż tak małych rozmiarów (przykładowy rozmiar kocyka : 20x20cm, 25x25cm).

Ewa od kiedy zainteresowała się akcją „Tęczowy kocyk”, uszyła:
-4 komplety rożek + czapka 
-2 rożki
-7 kocyków 20x20cm 
-7 kocyków 25x25cm
-3 kocyki 30x30cm 

Fundacja Gajusz o inicjatywie wypowiada się w taki oto sposób: Mini ciuszki dla najmniejszych pacjentów z hospicjum perinatalnego. Wielu z nich umiera na wiele tygodni przed terminem porodu. Wtedy są zbyt mali na ciuszki dla wcześniaka. A przecież każde dzieciątko, nawet to mniejsze od krasnoludka, potrzebuje ubranek.

„Tęczowy kocyk” o sobie: Wykonując maleńkie kocyki czy czapki pomagamy wnieść odrobinę ciepła do surowych szpitalnych warunków a także wspomóc rodziców w tych trudnych chwilach.
Apel do mieszkańców Sulęcina: jeśli ktoś z Państwa ma do oddania nieużywane materiały (najlepiej miękkie – polar, minky, bawełna), chętnie przygarnie je bohaterka naszego artykułu – materiałów niestety ubywa, ale na szczęście nie chęci niesienia pomocy.

Każdy z Państwa może dołożyć swoją cegiełkę do akcji „Tęczowy kocyk”. Można szyć na maszynie, ale dla chętnych – dzierganie na drutach także wchodzi w grę. Ważne, aby materiały, z których powstają kocyki, rożki czy czapeczki były miękkie, nie drażniące delikatnej skóry dzieci.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Więcej informacji na stronie internetowej: http://teczowykocyk.pl.tl/ oraz grupie FB – „Tęczowy kocyk”. Każda para rąk, która ma jakiekolwiek zdolności manualne się przyda. Nie bądźmy obojętni!

Katarzyna Nowak
fot. Ewa Kaczmarek
Źródło: http://teczowykocyk.pl.tl/

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS