Home Promowane

Trzeci sezon Sulęcińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej przeszedł do historii. Tym razem najlepsze okazały się drużyny LO Sulęcin wśród Pań, oraz zespół PSP Sulęcin wśród panów.

Spotkaniem kończącym tegoroczne rozgrywki, był przełożony pojedynek pomiędzy PSP Sulęcin oraz Gimnazjum. Licznie zebrani kibice nie zawiedli się poziomem spotkania, choć dwa pierwsze sety nie zapowiadały zbyt wielu emocji. PSP Sulęcin w początkowych partiach była zmuszona grać bez swojego najlepszego zawodnika oraz trenera – Marcina Lorensa i ten brak był aż nadto widoczny. Strażacy nawet przez chwilę nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze zmotywowanym gimnazjalistom przegrywając dwa pierwsze sety do 20 oraz 16.

Od trzeciej partii na boisku pojawił się Marcin Lorens i gra zaczęła się na poważnie. Niezwykle długie wymiany, widowiskowe ataki, skuteczne bloki, oraz niesamowite poświęcenie i walka – to wszystko mogli oglądać zgromadzeni kibice. MVP Strażaków doskonale kierował ich grą, co pozwoliło w trzecim secie na uzyskanie bezpiecznej przewagi i wygraną do 21. Czwarta i piąta partia to kwintesencja tegorocznej – najbardziej wyrównanej ligi w historii. Czwarty set, po walce na przewagi padł łupem Strażaków, którzy pokonali Gimnazjalistów 30:28, tie-breaka wygrali natomiast gimnazjaliści (15:13) mimo, że dwie piłki meczowe w górze mieli strażacy.

Jeżeli już o wyrównanej lidze mowa – Maszoński Logistic, Albatrosy oraz Raptory w lidze tyle samo meczów wygrały (3) i przegrały (7), o miejscach 4-5 wśród mężczyzn zadecydowało dopiero ostatnie kryterium wg regulaminu rozgrywek – różnica małych punktów. To samo kryterium powinno także zadecydować o podziale miejsc 2/3, gdyż nasza drużyna wraz z gimnazjum miała nie tylko tyle samo punktów, ale także identyczną ilość setów wygranych i straconych. Zapewne z tego względu organizatorzy zadecydowali o przyznaniu drugiego miejsca w rozgrywkach mężczyzn ex equo.

Start czwartej edycji SALPS już został zapowiedziany na listopad tego roku, z naszej strony postaramy się, aby nasza portalowa drużyna zaprezentowała się jeszcze lepiej.