W dzisiejszym wyjazdowym spotkaniu Stali z Kasztelanią Santok naszym piłkarzom udało się wywieźć 3 punkty.

W starciu z drugą najsłabszą drużyną IV ligi – Kasztelanią Santok, to Stal Sulęcin mimo wszystko była faworytem. Do przerwy sulęcinianie prowadzili 1:0 po golu Jakuba Sobczyka.

Nieco inny przebieg miała druga połowa. Kasztelania wyrównała już w 47 minucie po strzale z rzutu wolnego wykonywanego z odległości ok. 40 metrów. Dwie minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie strzelając gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Nasi zawodnicy dopiero w końcówce meczu zdołali odrobić straty. W 86 minucie do stanu 2:2 doprowadził Grzegorz Sochacki, a w 90 minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Damian Siudak. Dzięki tej pogoni w końcówce, to nasi piłkarze wygrali spotkanie 3:2.

Korzystne dla Stali wyniki Falubaz Zielona Góra – Promień Żary 3:0 oraz KP Piast Iłowa – Santos Świebodzin 1:2 sprawiły, że Stal wskoczyła na 12 miejsce. Na dzień dzisiejszy ta pozycja w tabeli oznacza spadek naszej drużyny do ligi okręgowej. Po dobrej rundzie jesiennej, na wiosnę Stal wygrała tylko dwa razy. O trudnościach w naszej drużynie pisaliśmy już wcześniej. Teraz przyjdzie czas na dokładniejszą analizę przez Zarząd klubu i sztab szkoleniowy.

Przy okazji, wszystkim sympatykom klubu przypominamy, że już w najbliższy piątek odbywa się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków (szczegóły: Nadzwyczajne Walne Zebranie MKS Stal Sulęcin)