Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Szkoły

Listopad i grudzień 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym obfitowały w ważne wydarzenia ekologiczne. Pierwszym z nich był udział uczniów w konkursie na projekt ulotki promującej selektywną zbiórkę odpadów. Konkurs miał dwa wymiary: ogólnopolski, organizowany przez Fundację Ekologiczną ARKA, oraz regionalny, organizowany przez Celowy Związek Gmin CZG-12 w Długoszynie. Uczniowie naszego Ośrodka przygotowali 15 prac. W części regionalnej zatriumfowaliśmy w dwóch kategoriach: laureatem w kategorii gimnazja został Adrian Maj, a w kategorii szkól ponadgimnazjalnych Mirosław Nadobnik. Ponadto CZG-12 przyznało aż 6 wyróżnień dla: Kingi Rosiak, Marty Łysakowskiej, Ireny Marek, Henryka Marek, Adriana Pracharczyka i Adama Bystrego.

Jednak największą radość sprawiło zwycięstwo Adriana Maja w części ogólnopolskiej – został jednym z dziesięciu zwycięzców konkursu w kraju, zgarniając główną nagrodę – iPada!Większość zwycięzców to uczestnicy koła ekologiczno – przyrodniczego prowadzonego w szkole przez Agnieszkę Kogut-Szablewską, część osób wykonało prace pod opieką p. Moniki Stegeman.

Na tym nie koniec naszych sukcesów. W dniu 10.12.2014r. uczestnicy koła ekologiczno-przyrodniczego wzięli udział w drużynowym Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Nasze rady na odpady” organizowanym przez Zespół Szkół nr 14 w Gorzowie Wlkp. Zadaniem uczniów (Ireny Marek, Henryka Marek i Patryka Kubiaka) było rozwiązanie testu wiedzowego z zakresu postępowania z odpadami oraz wykonania prototypu torby z materiałów recyklingowych i surowców wtórnych. Swoją wiedzą, pomysłowością i starannością wykonania pracy uczniowie wywalczyli I miejsce.

W dniu 18.12.2014r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs pod hasłem „Eko – upominek bożonarodzeniowy” organizowany przez koordynatora edukacji ekologicznej w szkole. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolnych prac z surowców wtórnych i materiałów recyklingowych. Na konkurs wpłynęły 24 prace, a jury wyłoniło 3 zwycięzców: I miejsce zajął Jan Wierciński, II miejsce – Łukasz Krzykliwy, a III miejsce – Agnieszka Kowzan. Ponadto, wyróżniono trzy prace – I wyróżnienie przypadło znów Adrianowi Majowi, II wyróżnienie – Gabrieli Grudzińskiej, a III wyróżnienie odebrały Irena Marek i Kinga Rosiak, wykonujące pracę w duecie. Nagrody w tym konkursie ufundował Celowy Związek Gmin CZG-12 w Długoszynie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie.

Aktywnością ekologiczną wykazała się także Rada Rodziców ogłaszając konkurs na szopkę bożonarodzeniową z surowców wtórnych. I w tym konkursie nie zabrakło pomysłowości i chętnych uczniów. Spośród 6 prac, wybrano najciekawsze – zwyciężyła szopka wykonana przez klasę I-III SpdP, która wykonała pracę pod kierunkiem wychowawczyni Anny Sulikowskiej. Drugie miejsce zajęli Wychowankowie Internatu, których wspierali wychowawcy. Trzecie miejsce ex aequo – Kamila Szachniewicz i Klaudia Fajdek i czwarte, również ex aequo , Jakub Białek i Agnieszka Kowzan. Rada rodziców upominki ufundowała dla wszystkich uczniów wykonujących szopkę.

Nagrody we wszystkich konkursach wręczyła p. Dyrektor Danuta Malinowska podczas szkolnych Jasełek w dniu 18 grudnia 2014r.

Warto podkreślić, że to wszystko miało miejsce w czasie zaledwie dwóch miesięcy. Mówiąc krótko: rozkręcamy się, na wiosnę pokarzemy jeszcze więcej naszych możliwości!


OPRACOWAŁA: Agnieszka Kogut-Szablewska, koordynator edukacji ekologicznej w SOSW w Sulęcinie.

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS