Drugi tydzień rozgrywek Sulęcińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej za nami. Po interesującym meczu Albatrosy pokonały rozpoczynających rozgrywki strażaków z PSP Sulęcin 3:1, którzy w tym spotkaniu musieli radzić sobie bez Marcina Lorensa.

Pod nieobecność byłego pierwszoligowca ciężar ataku spoczywał na Waldemarze Gąsiorku i prawdopodobnie najmłodszym w drużynie Grzegorzu Leśniaku, może dlatego w pierwszej partii strażacy kompletnie nie mogli znaleźć swojego rytmu gry. Zawodnicy Albatrosów co prawda bardzo szybko objęli prowadzenie 11:6, ale jeszcze szybciej doprowadzili do zakończenia tej partii. Silne
zagrywki, szczelny blok oraz dokładne rozgrywanie piłek przez Wojciecha Kotowicza spowodowały, że drugą część tego seta Albatrosy wygrały 14:3. 25:9 to jak na razie rekordowa przewaga w jednym secie w sezonie 2015/2016.

Wysoko przegrany set nie zdeprymował strażaków. Druga partia tego spotkania należała już do nich. Skuteczna gra Leśniaka i Gąsiorka wyprowadziła drużynę PSP Sulęcin na czteropunktowe prowadzenie (9:4), które sukcesywnie rosło i tym razem to Albatrosy nie były w stanie znaleźć recepty na dobrą grę Strażaków. 25:18 dla Straży to wynik zaskakujący po katastrofalnym w ich
wykonaniu secie pierwszym, ale najważniejsze, że gra zaczęła się na nowo.

W trzecim secie żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć kilkupunktowej przewagi – tak jak to miało miejsce w dwóch pierwszych partiach, wynik oscylował wokół remisu, a na jednopunktowe prowadzenie wychodził to jeden, to drugi zespół. Przy stanie 14:14 mocniej przycisnęli zawodnicy Albatrosów wychodząc na czteropunktowe prowadzenie 21:17. Taki rozwój sytuacji podłamał
nieco strażaków, którzy do końca partii zdołali zdobyć już tylko jeden punkt i ostatecznie przegrali go 25:18.

Najciekawsza odsłona tego spotkania była zarazem ostatnią. W pierwszej fazie to Straż osiągnęła przewagę, w pewnym momencie wygrywając 11:6, jednak Albatrosy były w stanie doprowadzić do remisu po 15. Następnie 18:16 i 21:20 prowadzili jeszcze strażacy. W tym momencie jednak trzy punkty z rzędu Albatrosów znacznie przybliżyły tą drużynę do zwycięstwa. Strażacy postanowili nie składać broni i udało mi się doprowadzić do remisu po 24, jednak ostatnie słowo należało do Albatrosów, którzy zdobyli ostatnie dwa punkty.

Zwycięzcy dzisiejszego spotkania do poniedziałku będą liderami tabeli. W poniedziałek zmierzą się w bezpośrednim pojedynku zespoły Gimnazjum i Sulecin24.pl, które w swoich pierwszych meczach wygrały za 3 punkty i także mają szanse na objęcie fotela lidera.

Albatrosy – PSP Sulęcin 3:1 (25:9; 15:25, 25:18, 26:25)
Albatrosy: Siudak, Bielarz, Piechocki, Cetner, Sobecki, Bieńko (k), Kotowicz, Banasiak
PSP Sulęcin: Sobczak, Gąsiorek, Dziadas, Meller(k), Leśniak, Lukoszek, Konopko