Home Promowane

W weekendowych spotkaniach Znicz Trzemeszno odrobił trzybramkową stratę, a Stal Sulęcin pokonała dotychczasowego lidera Klasy Okręgowej. W obu spotkaniach ostatnie bramki padały w doliczonym czasie gry.

Klasa Okręgowa: Stal Sulęcin – Toroma Torzym – 3:1 (1:0)
Do tego meczu to goście przystępowali w roli faworyta. Liderowanie w tabeli, pięć zwycięstw i tylko jedna porażka, to znacznie lepszy dorobek od znajdującej się przed tym meczem w ogonie tabeli – Stali. Mecz dobitnie pokazał, że derby rządzą się swoimi prawami, a dodatkowo mecze wyjazdowe nie układają się Toromie tak dobrze, jak te rozgrywane na własnym boisku.

W pierwszej połowie spotkania to Stalowcy przeważali i tylko ich nieskuteczności goście mogą zawdzięczać, że przegrywali tylko 1:0. Strzelcem gola, dającego prowadzenie do przerwy był Rafał Kotwica.
Druga część spotkania była znacznie bardziej wyrównana. Co prawda w 65 minucie przepięknym strzałem z dystansu Michał Matuszak podwyższył prowadzenie Stali, jednak torzymianie uparcie dążyli do zdobycia bramki kontaktowej. Udało im się to w 83 minucie Adrianowi Topolskiemu. Toroma, po strzeleniu kontaktowego gola otworzyła się, dążąc z całych sił do wyrównania. Dało to nowe możliwości Stalowcom. W pierwszej, z siedmiu minut doliczonego czasu gry Jakub Sobczyk idelanym prostopadłym podaniem obsłużył Mateusza Siudaka, który ustalił wynik meczu. Wg protokołu bramka została jednak zaliczona Jakubowi Sobczykowi.

A-klasa: Znicz Trzemeszno – Spójnia II Ośno Lubuskie 4:4 (1:3)
Znicz Trzemeszno w początkowej części spotkania z rezerwami czwartoligowca starał się być bardzo gościnny. Po 35 minutach przegrywał już 0:3 po bramkach Dmytro Boiko, Piotra Koszeli i Dawida Szczecińskiego. W 38 minucie pierwszego gola dla Znicza zdobył Łukasz Jurczak i do szatni gospodarze schodzili z dwubramkową stratą. Stratę zdołali odrobić już po 16 minutach drugiej połowy – w 50 minucie bramkę na 3:2 zdobył Patryk Świątek, a w 61 do wyrównania doprowadził Paweł Szumlewicz. W 84 minucie gola na 4:3 dla Spójni II zdobył ponownie Dawid Szczeciński. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry przebudził jednak się Radosław Dobrowolski ustalając remisowy wynik spotkania.