Home Sport

Ze zmiennym szczęściem zaprezentowały się nasze drużyny piłkarskie podczas mijającego weekendu, dzieląc miedzy sobą zwycięstwo, remis oraz porażkę. Stal Sulęcin zdobyła pierwszą bramkę w tym sezonie i wywiozła punkt z trudnego terenu w Iłowej.

B-klasa: Iskra Głuchowo 3-2 (0-1) Orkan Długoszyn
Paradoksalnie – po dobrej grze, dotychczasowy lider B-klasy przegrał wygrany mecz. Pomimo dużej przewagi nie udało się wygrać w Głuchowie, a powodem tego była głownie nieskuteczność pod bramką gospodarzy. Gdyby Orkan wykorzystał choć część sytuacji w pierwszej połowie – wygrywałby 3:0, natomiast na przerwę schodził tylko z jednobramkową zaliczką. W drugiej połowie to także Orkan kontrolował w większości przebieg gry, niestety indywidualne błędy pozwoliły drużynie Iskry w ciągu 12 minut wyjść na prowadzenie 3:1 (klasyczny hattrick Pawła Ustrzyckiego). Potem do końca spotkania to Orkan posiadał przewagę, niestety nie sprostał młodej i przyszłościowej drużynie z Głuchowa. Skończyło się na 3:2 dla Głuchowa, a srzelcem dwóch bramek dla Długoszyna okazał się Sebastian Mikołajczyk, który tym sposobem ma już na koncie 6 trafień w tych rozgrywkach. Orkanowi brakowało głownie konsekwencji i dokładności w wykończeniu akcji, a wpływ na to miał zapewne nie tylko fatalny stan boiska w Głuchowie, ale takze brak, najlepszego w poprzednim spotkaniu Norberta Kierzkowskiego. Jak podsumował to spotkanie, grający trener Piotr Didyk: „Dalej się uczymy, mimo dużego doświadczenia. Wszystko przed nami.”

Skład Orkana: Paweł Picho (b), Rafał Dec, Jakub Gocal, Piotr Jaruga, Sebastian Mikołajczyk 2, Dariusz Miszon, Andrzej Osowski (30′ – Norbert Piskorski, 73′ – Piotr Didyk), Piotr Paprzycki, Bogusław Prugar, Paweł Rybarczyk (46′ – Przemysław Wilimberg, 70′ – Piotr Sylwester Jaruga)

A-klasa: Znicz Trzemeszno 4-2 Spójnia II Ośno Lubuskie
W pierwszym spotkaniu na własnym stadionie początkowo gościnni okazali się zawodnicy z Trzemeszna, pozwalając Spójni na zdobycie pierwszej bramki: z rzutu karnego przez Mateusza Krasińskiego (po faulu na Erwinie Prokopowiczu). Tuż przed przerwą wynik wyrównał Tomasz Tomczak, uprzedzając po wyrzucie z autu obrońców Spójni. W 55 i 59 minucie – najpierw Łukasz Grzelczak, a następnie Radosław Dobrowolski, wykorzystali dośrodkowania z rzutów rożnych i Znicz wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Na 10 minut przed końcem spotkania bramkę z 25 metrów zdobył Tomasz Koszela, w czym wydatnie pomógł mu błąd, dobrze do tej pory broniącego Mateusza Świątka. Wynik, w doliczonym czasie gry ustalił wprowadzony na boisko Kamil Miszon, wykorzystująć błąd defensywy gości i lobując bezradnego Jarosława Rubana. Po tym meczu, Znicz, z kompletem punktów zajmuje 4 miejsce w tabeli.

Skład Znicza: Mateusz Świątek (b), Mateusz Substyk, Łukasz Grzelczak, Marcin Treichel Dariusz Krystman, Sławomir Burdzy, Paweł Dziadas (60′ – Mariusz Hrycaj), Michał Kot (70′ – Mirosław Błażejak), Tomasz Tomczak (83′ – Kamili Miszon), Łukasz Jurczak Radoslaw Dobrowolski (76′ – Tomasz Popławski)

IV Liga: Piast Iłowa 1-1 (0-1) Stal Sulęcin
Strzelcem pierwszej bramki dla Stali w tym sezonie okazał się kapitan – Rafał Grzelczak pewnie wykonując rzut karny. Podyktowany on został po akcji, w której nasz obrońca Piotr Rosiński, podłączył się bokiem do akcji, z piłką wszedł w pole karne i został od tyłu podcięty przez zawodnika gospodarzy. Po tym meczu Stal zajmuje 13 miejsce w tabeli IV ligi.

Opis spotkania tutaj: Stal nadal bez zwycięstwa